پاسخ دکتر موسوی به سوالات متداول کنکور 99

👇🏻 متن صحبت های دکتر موسوی بصورت تایپ شده 👇🏻خب ابتدا می خواهم در مورد محصولات ماز صحبت کنم که اولین آن آزمون زیست شناسی است که فکر می کنم نیازی به توضیح نداشته باشد زیرا که معروف ترین محصول ما در کشور بوده که در این سال ها دانش آموزان برتر و بسیاری دیگر از دانش آموزان از آن استفاده کرده اند. 


می خواهم درباره چندین نکته مهم صحبت کنم:

✔️ اول اینکه تیم محتوایی زیست ماز از بیش از چهل نفر تشکیل شده است، برای همین هم ما هیچوقت اسم یک فرد را نمی آوریم و این چهل و دو نفر افراد المپیادی، مدال دار و رتبه های برتر کنکور می باشند.

کار ما چگونه هست؟ بدین صورت که ما ابتدا کتاب درسی را  کاملا بررسی می کنیم. سپس هرشخص می تواند یک سری از نکات را پیدا کند, هیچ فردی در دنیا نیست که بتواند تمامی نکات را پیدا کند بنابراین همه اعضا متن کتاب را کاملا بررسی و نکات پنهان آن را استخراج می کنند. علاوه بر کتاب درسی ، تمام کتب بازار را هم بررسی کرده و تمام نکات پنهان کتاب و نکات ترکیبی را پیدا کرده و تمامی مطالب را جمع آوری می کنیم.سپس  از تک تک آنها سوال طرح می کنیم. به طوری که خود شما هم می دانید که اگر تمامی آزمون ها, تمامی گزینه ها و تمامی پاسخنامه ها را بررسی کنید تمام نکاتی که امکان  آمدن آن در کنکور سراسری وجود دارد, پوشش داده می شود. مخصوصا یک سال قبل که شایعه ی ارتباط طراحان ماز با طراحان کنکو ایجاد و باعث به وجود آمدن یک سری حواشی برای ماز شد. ماز و من این قضیه را رد می کنیم. ما با طراحان هیچ ارتباطی نداریم و اصلا این پیش بینی که ماز از کنکور می کند به آن علت نبوده بلکه به این علت است که:

ما تمامی نکاتی  که ممکن است در کنکور آورده شود را در آزمون ها می آوریم و طبیعتا کنکور نیز زیر مجموعه آن بوده و سوالات و نکات تکرار می شود.

✔️ یک نکته ی دیگر که می گویند آزمون های ماز سخت تر از کنکور است.

چیزی که من زیاد شنیده ام  و اگر بخواهم جواب آن را به شما بدهم، جواب اول یک جواب غیر علمی است: آیا تا الان دیده اید که یک موسسه بدون هیچ تبلیغات تلویزیونی به موسسه اول کشور در کار خود تبدیل شود؟ تا به الان مازهیچ تبلیغ تلویزیونی نداشته تنها چیزی که داشته کیفیت بالا بوده است و خب  فکر می کنم همین موضوع، اینکه آزمون های ماز  راه درستی را پیش گرفته اند, ثابت می کند. اما اگر بخواهم علمی به این سوال پاسخ بدهم: ببینید, همه ی شما دانش آموزان آمار کنکور را دارید. مثلا در کنکور 97 چند نفر درس زیست شناسی را  100درصد زده اند؟ حتی 1 نفر هم نزده، درست است؟ در حالی که 600هزار نفر در کنکور شرکت کرده اند. به آزمون های آزمایشی که یک هفته در میان برگزار می شوند نگاه کنید, 30هزار نفر شرکت می کنند و 100 نفر 100 درصد می زنند. اگر یک نسبت تناسب بگیریم 600هزار به 30 هزار، دقیقا معادل 20 برابر می شود.  پس باید 2هزار نفر در کنکور 100درصد بزنند. بنابراین نتیجه می گیریم وقتی در آزمون های آزمایشی 100نفر 100درصد می زنند ولی در کنکور کسی 100 درصد نمی زند, با توجه به اینکه در روز کنکور سراسری  همه در اوج آمادگی خود هستند، پس سوالات آزمون ها متاسفانه به سختی سوالات کنکور نیست. دلیل  این  موضوع این است که در حد کنکور سوال طرح کردن  کار هر شخصی نبوده و کار سختی است!  همین نیز باعث شده که در این سال های اخیر اکثر کتاب های کمک درسی نوشته ی ما باشد چون این کارها کار آسانی نبوده و کار یک یا دو نفرهم نیست.  به نظر من دراین آزمون ها به دانش آموزظلم می شود. دانش آموز با خودش می گوید من در آزمونها 100 می زنم پس کنکورهم ...,  ولی خب بچه ها روز کنکور می فهمند که آزمون هایی که می دادند ضعیف تر بوده  و این قضیه که آزمون ماز از کنکور سخت تر است اصلا وارد نیست و واقعا کنکور سخت می باشد، ببینید طرح سوال آسون خیلی راحت تر و برای ما نیز راحت تر است که سوال آسان طرح کنیم... . 

 

✔️ یک سوال دیگر که خیلی می پرسید این است که آیا سوالات آزمون ماز استاندارد است ؟

باید بگویم که خیر, آزمون ماز استاندارد نیست. کنکور استاندارد است حالا به چه آزمونی  استاندارد می گوییم ؟ آزمونی که سوال آسان و متوسط و سخت را با هم داشته باشد که بتواند دانش آموزان را ردیف کند، کنکور تمامی این سوالات را دارد ولی آزمون ماز اصلا این گونه نیست که در هر سه سطح سوال داشته باشد. سطح آسان سوالات را ندارد و فقط شامل متوسط و سخت می شود. حالا چرا ما این کار را می کنیم؟ ببینید سوال آسان طرح کردن خیلی برای ما راحت است ولی سودی برای شما ندارد. سوالات را زود حل می کنید و می روید, ولی یاد نمی گیرید . سوالی که بتوانید جواب آن را راحت پیدا کنید نکته ای به شما یاد نمی دهد و هدف ما این است که در کنار آزمون به شما اموزش نیز دهیم . سوالی که آسان باشد را شما با خواندن کتاب یاد می گیرید و نیازی نیست. اگر کتاب را نخوانده اید که اشتباه می کنید آزمون می دهید و اگر هم که خوانده اید بنابراین آن سوال را خیلی راحت حل می کنید. ما سوالات متوسط و سخت کنکور را شبیه سازی می کنیم.  در واقع آن سری از سوالاتی که در کنکور بین شما و دانش اموزان دیگر تفاوت ایجاد می کند و شما را در رتبه های مختلف ردیف می کند. کسی که سوالات آسان کنکور را نمی زند قطعا کتاب را نخوانده است و ما با آن کاری نداریم اما اگر شما می خواهید از آزمون چیزی یاد بگیرید و به سود شما باشد خب سوال آسان این کار را نمی کند.

 خب حالا یک سری از دانش آموزانی که ضعیف هستند می گویند آزمون ماز بدهیم روحیه مان خرد می شود. من به این افراد توصیه می کنم شما از آزمون ماز به عنوان کتاب استفاده کنید یعنی آزمون ندهید ولی آزمون را بررسی کنید. سوالات و پاسخنامه  را کامل بررسی کنید هم آموزش به شما داده می شود و هم می توانید نکات را  دریافت کنید, اما دقت کنید که ما در آزمون های جامع سال 98-99 قصد استاندارد کردن سوالات را داریم. یعنی در آزمون هایی که جامع هستند سوال آسان هم قرار دهیم، مانند آزمون دی, بهمن,عید و سه آزمون آخر.

✔️  سوال دیگری که رایج است این است که چرا محصولات ماز قیمت پایینی دارند ؟

 اگر دقت کنید قیمت محصولات ماز، یک هفتم تا یک هشتم قیمت محصولات موسسات دیگر هست و ما همچنین همراه با تورم قیمت ها را افزایش نمی دهیم، خب تقریبا تمامی افرادی که در ماز هستند پزشک اند و درآمد دیگری به جز ماز هم دارند. یک دلیل اصلی دیگری که ما قیمت ها را افزایش نمی دهیم این است که موسسات دیگر تبلیغات تلویزیونی دارند که هزینه ی این تبلیغات میلیاردی است و برای درآوردن این هزینه مجبورند که هزینه ی آزمون ها را افزایش دهند ما هیچ تبلیغات تلویزیونی نداریم و سعی می کنیم به جای هزینه گزاف تبلیغات ، مبلغ کمتری از دانش آموزان دریافت کنیم. یا به طور مثال اگر دقت کنید ماز تنها موسسه ی کشور است که تمام رتبه های برتری که  در آن شرکت می کنند، از خودشان فیلم می گیرند و برای ما ارسال می کنند. اگر شما آپارات ماز یا گالری ویدئو ماز را چک کنید تمامی رتبه ها خودشان از خودشان فیلم گرفتند و ارسال کرده اند. خیلی لطف می کنند و خیلی باشرف هستند که بدون اینکه چیزی دریافت کنند، این کار را انجام می دهند .   به هر ترتیب چه خوب و یا چه بد ما سعی بر این داریم که عدالت آموزشی را برقرار کنیم و در این حال با کیفیت ترین محصولات را به شما ارائه دهیم در حدی که اینقدر سوالات مشابه بوده که عده ای گفتند طراحان ماز با طراحان کنکور ارتباط دارند و یا هر چیز دیگری...

✔️ یک نکته ی دیگر اینکه ما امسال خیلی برنامه های جدید داریم:

 اولین آن ویدیوی تحلیل سوالات است: ما سعی می کنیم یک هفته درمیان جمعه ها یا شنبه ها، سوالات مهم زیست شناسی تمامی آزمون های آزمایشی که در کشور است را پیدا کرده و تحلیل داشته باشیم. به شکلی که انگار شما تمامی آزمون ها را شرکت کرده اید، این ویدئوها به تمامی دانش اموزان مازی داده می شود و شامل تمام دانش آموزانی است که حداقل در یکی از پکیج ها شرکت کرده باشند ( به صورت رایگان بوده و هزینه ای برای آن دریافت نمی شود.)

یک مورد دیگر که دانش آموزان می گفتند روحیه ی ما وقتی در آزمون های ماز شرکت می کنیم کم می شود, ببینید ماز واقعیت کنکور است وشما به هر حال شما با رو به رو هستید. ولی من می گویم کسانی که هنوز نخوانده اند می توانند از آزمون های ماز به عنوان کتاب استفاده کنند چون آزمون ها متوسط - سخت است. 

✔️ یک نکته ی دیگر اینکه ما پکیج جدید دیگری به نام آزمون اختصاصی ماز داریم، آزمون اختصاصی ماز چیست؟

ببینید من اولین بار است که درمورد درسی به جز زیست صحبت می کنم برای اینکه ما دوسال در درس های دیگر هم آزمون داشتیم ولی این گونه نبود که بخواهم تضمین کنم که مانند زیست شناسی کنکور را پیشبینی می کنیم و...,  در این دوسال بیشتر تلاش کردیم که تیم و نکات را جمع آوری کنیم که مثل زیست با کیفیت شود, بتوانیم تمامی نکات را استخراج کنیم و همچنین بهترین کسانی را که بتوانند سوال طرح کنند, جمع آوری کنیم . من در یک سال خیلی مسافرت رفتم و سعی کردم با همه ی طراح های  خوب کشور صحبت کنم و... ما برای سال تحصیلی 99- 98 این کار را انجام می دهیم، یعنی: در آزمون های اختصاصی ماز جز زیست, دیگر درس های اختصاصی و در آزمون های جامع مثل ازمون دی، بهمن، عید و سه آزمون جامع آخر، درس های عمومی هم داریم .

✔️ حالا چرا ما درس های عمومی را در ابتدا نمی گذاریم ؟ 

ببینید من خودم با توجه به کنکوری که داده ام و تجربه ای که دارم و تجربه ای که بچه های ماز که رتبه برتر شدند نیز دارند, درس عمومی آن چنان نیاز و ضرورتی در ابتدای سال تحصیلی ندارد. یعنی شما درسی که خیلی حفظی است را مهر ماه هرچقدر که بخوانید تا کنکور خیلی از نکات آن از یادتان می رود و هرچه به کنکور نزدیک تر می شویم این دروس مهم تر می شوند. پس باید در ابتدای سال  نسبت دروس اختصاصی به دروس عمومی  خیلی بیشتر باشد و همین طور نسبت آن تا زمان کنکور تعدیل شود  پس ما اول آزمون اختصاصی می گیریم و در آزمون هایی که جامع اند عمومی ها را هم وارد می کنیم. (اسم این شده آزمون اختصاصی ماز که درس های اختصاصی می باشد.)  پیش آزمون هم می گذاریم و تحلیل آزمون نیز داریم و دقیقا مانند زیست, طراحان  تمامی نکات کنکور را جمع آوری کرده و از الان در حال طرح سوال هستند. (*نه تنها به عنوان آزمون بلکه به عنوان جزوه هم می توانید استفاده کنید) کادر و جمع بندی دارد و فقط یک سوال و پاسخنامه ساده نیست. شما می توانید هم اکنون نمونه آزمون ها را  در سایت مشاهده کنید و خب کیفیت و تفاوت آن را خودتان میتوانید تشخیص بدهید.

✔️ نکته ی بعدی در مورد کلاس آنلاین است

که در واقع یک سری از اشخاص نباید استفاده کنند. شما نمونه تدریس را ببینید، اگر برای شما موثر است حتما استفاده کنید. تعدادی از دانش آموزان عادت دارند که استاد حتما جلوی آن ها حضور داشته باشد. اگر شما در جایی هستید که می توانید به صورت حضوری استاد داشته باشید و استاد شما کیفیت خوبی هم دارد من کلاس آنلاین را به طور کلی پیشنهاد نمی کنم. در کلاس آنلاین بهترین استادان ممکن,از این نظر که تمامی نکات را به شما پوشش دهند و موثر در یادگیری تان باشند داریم. 

ما سعی مان بر این است که تنها اسم ماز مطرح شود (نه اسامی اشخاص) و کسانی که با آن ها همکاری می کنیم کسانی باشند که واقعا کار خوب ارایه بدهند و به دنبال اسم و ... نیستیم (می توانید نمونه ی کلاس آنلاین را هم مشاهده کنید که اساتید این کلاس ها چه کسانی هستند. کلاس های زیست  که خیلی مشهوراست و اساتید ماز و نویسنده های کتاب خیلی سبز, گاج و طراحان سوالات مدرس این کلاس ها هستند) با دیدن فایل نمونه می توانید کیفیت و سطح کلاس ها را ببینید و  اینکه کلاس ها مناسب شما است یا نه را متوجه شوید. این موضوع به خود شخص شما بستگی دارد و من به شما صادقانه می گویم که اگر استادی دارید که به صورت حضوری کنار شما بوده و می تواند خوب درس بدهد، خب به نظرم لزومی ندارد که در کلاس آنلاین شرکت کنید اما اگر که نه, بهترین چیز ممکن است و بهترین کلاس آنلاین  کشور را می توانید داشته باشید, که ما بهترین کلاس آنلاین در کشور هستیم. نه تنها کلاس انلاین ، بلکه شما اگر معلمی دارید که کلاس خوبی دارد می توانید کلاس آنلاین را به عنوان رفع اشکال نیز استفاده کنید. چون کلاس ها امکان رفع اشکال دارند که راحت و مانند معلم رفع اشکال می کند که حتی هزینه ای که پرداخت می کنید از یک معلم رفع اشکال هم کمتر است. فرق آن با کلاس حضوری این است که کلاس ها ضبط و در حساب کاربری شما قرار داده می شوند و هر وقت که بخواهید, حتی بعد از زمان پخش کلاس به صورت آنلاین هم می توانید ببینید. جزوه نیز داده می شود و  اگرشما می خواهید کلاس انلاین داشته باشید بهترین انتخاب ممکن است .

✔️ مورد بعد  صحبتی است درباره ی کتاب های کمک آموزشی که ماز در بازار دارد.

ما خودمان انتشارات نیستیم و با انتشارات همکاری می کنیم و اولین کتابی که نوشتیم گاج آی کیو نظام قدیم بوده که نویسنده ی اول آن خود من بوده ام و نویسنده ی دوم آن دکتر اسفندیاری دیگر مدیر این مجموعه است. ما کم کم به انتشارات خیلی سبزآمدیم, یعنی با گاج در سال آینده کتاب جدیدی چاپ نخواهیم کرد، دوست نداریم وارد فضاهای حاشیه دارشویم ... .از این پس تمام کتاب های ما با انتشارات خیلی سبز خواهد بود و من کتاب های خیلی سبز را به شما پیشنهاد می کنم. با وجود اینکه ما میکروطلایی گاج را نوشته ایم ولی کتاب های خیلی سبز پیشنهاد من است چون که آن ها بهتراند. ولی برای زیست اولویت اول شما آزمون ها باشد در کنار آن اگر لازم داشتید, کتاب! برای دروس پایه بهترین کتابی که میتوانم به شما پیشنهاد کنم کتاب جامع پایه خیلی سبز است (همان که عکس پینوکیو روی جلدش است) برای پایه دوازدهم کتابی به صورت جدا خواهیم داشت منتظر باشید. ( کانال تلگرامی ما و کانال خیلی سبز را داشته باشید که اطلاع رسانی ها آن جا انجام می شود) سعی می کنیم با انتشارات خیلی سبز بهترین کتاب ممکن را به شما ارائه کنیم.

✔️به  یک نکته ی مهم  که خیلی می بینم و در طول سال به آن اشاره نکرده ام چون روحیه بعضی ها خرد می شد و..., اشاره می کنم:

من  افراد زیادی را می بینم که زیاد درس می خوانند، ولی موفق نمی شوند. که تمامی این افراد یک ویژگی دارند، چیزی که خودم در زمان کنکور به آن رسیدم و توانستم آن را رعایت کنم و با مطالعه ی کم رتبه ی خوبی را کسب کنم. شاید من بیشترین زمان مطالعه ام به  8ساعت می رسید با وجود اینکه بعضی افراد 14-15 ساعت مطالعه می کنند. ولی اگر درست درس بخوانید و کنترل زمان و مدیریت درست و خوبی داشته باشید می توانید با درس خواندن کمترهم به بهترین نتیجه ی ممکن برسید.  مهم ترین دلیل این موضوع دو یا سه برنامه بودن است. مثلا وقتی که یک برنامه را مشاورشما به شما می دهد، یک برنامه برای آزمون تان است و برنامه ی دیگری که دبیرهای تان با آن درس می دهند. این موضوع باعث شکست خوردن می شود. ببینید کنکور به گونه ای است که کمیت مهم نیست و کیفیت مهم است. شما یک فصل را خوب بخوانید، نه اینکه استرس داشته باشید و گیج باشید که به برنامه تان نمی رسید.  دلیل اصلی هماهنگی آزمون های ماز با برنامه قلمچی و دیگر آزمون ها این است که دچار چند برنامگی نشوید وگرنه از نظر ما برنامه های آنها خوب نیست و می توانیم یک برنامه ی بهتر به شما بدهیم . شما اگر یک برنامه ی بد داشته باشید و با همان پیش بروید بهتر است تا اینکه 3 تا برنامه ی خوب داشته باشید و باعث سردرگمی شما شود نهایت چند برنامگی, شکست است . چون باعث می شود هر فصل را خوب مطالعه نکنید.   اگرشما یک فصل را خوب مطالعه نکنید، تا آخر آن فصل را لنگ می زنید .مثال این موضوع دانش آموزانی اند که پشت کنکور می مانند و بیش از 80 درصد آن ها سال بعد رتبه بدتری را کسب می کنند.چرا؟ چون بار اول آن فصل ها را خوب نخوانده اند .این یک توجیه علمی دارد که بعد توضیح می دهم پس سعی کنید با یک برنامه پیش بروید. ما هم به همین دلیل تلاش کرده ایم که تمامی آزمون ها و کلاس ها و...مطابق با ازمون های آزمایشی  باشد که در کانال مشاوره ی ماز بیشتر دراین باره توضیح خواهم داد.

ما سعی کردیم امسال تمامی شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم به طوری که یک دانش اموز کنکوری بتواند تمامی پکیج ها از جمله آزمون ها ، کلاس ها و... را  تنها با حدود یک میلیون تومان (پکیج کامل حدود یک میلیون و نیم) خریداری کند. (تمامی کلاس های آنلاین اختصاصی،آزمون اختصاصی و آزمون زیست  و آزمون عمومی ) محصولاتی که در هر موسسه ای بروید ممکن است 20 میلیون باشد!قول می دهم امسال هم ماز مثل هر سال بترکونه و تمام دانش آموزان راضی باشند.

برای رشته ریاضی و فیزیک هم آزمون داریم با همان سطح و کیفیت رشته ی تجربی و سعی می کنیم سوالات را پیش بینی کنیم.

کسانی که مشکل مالی دارند هم حتما حتما بورسیه می شوند و هزینه ها را خودمان تامین می کنیم.

کنکور 99 منتظر شماست .                                                                                                                   براتون آرزوی موفقیت دارم.


دیدگاه های خوانندگان
فاطمه
1398/1/26 20:7:22
چقدر خوبه که درمورد پکیج ها توضیح دادید واقعا نمیدونستم چه پکیجی رو خریداری کنم که بدردم بخوره
سارا
1398/1/26 20:10:15
وای اون قسمت چند برنامگیه دقیقا حال و روز منه😢 تا الانم متوجهش نبودم همش فکر میکردم مشکل از خودمه که نمیفهمم😢
Aria
1398/1/26 20:17:55
Mersi k be fekre ma hastid ta be fekre Esm.... Man vaqean ba maz pishraft kardm
شایان رضایی
1398/1/26 20:24:59
سلام برای ثبت نام کی افدام کنم؟
پاسخ ماز
سلام از هم اکنون با مراحعه به فروشگاه سایت می توانید ثبت نام کنید
مهسا باباامیری
1398/1/26 20:25:36
ماز کافیه؟ اگه نخوایم قلمجی ثبت نام کنیم؟ اخع وضع مالی مون بده:(
پاسخ ماز
قطعا کافیه مهسا جان نگران نباشید:)
محمد رضا فردمنش
1398/1/26 20:26:22
اقا یه سوال الان من که استاد زیست دارم ولی راضی نیستم ثبت نام کنم کلاس هاتون؟
پاسخ ماز
سلام بلی دوست گرامی اگر از کلاس خودتون راضی نیستید ثبت نام کنید:)
مژگان رحمتی
1398/1/26 20:27:7
من که سال قبل مازی بودم امسالم هستم حتما ثبت نام می کنم از 10 تا 12 ام با ماز*---------*
khashayar sh
1398/1/26 20:27:47
namoooooosan emsal zisto terkoondin razi boodam khodaei dametoon daghe dagh
محمدرضا
1398/1/26 20:28:6
ماز توی همه زمینه ها بهترینه و ممنونم از شما جناب موسوی که وقتتون رو میزارید و به سوالات ما پاسخ میدین. من به خیلی از جوابهام رسیدم❤️
زهرا رمضان
1398/1/26 20:28:58
سلام ماز عزیز به نظرتون من زیست رو ثبت نام کنم؟ یا اختصاصی؟ امسال زیست یازدهم داشتم راضی بودم. سال دیگه نمی دونم چیگار کنم؟ قلمچی هم نمی تونم بدم گرونه:/
پاسخ ماز
سلام دوست گرامی بهتر است در دروس اختصاصی ثبت نام کنید. شامل تمامی مراحل زیست نیز می باشد و کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت.
shqyq
1398/1/26 23:59:54
چرا کلاس انلاین رو در قالب دی وی دی ارائه نمیدین این طوری سرعت پیشروی هرکس متناسب با برنامه ریزی خودش هست و نیازی ب نگرانی سرعت اینترنت و زمان شروع کلاس و ... نیست
پاسخ ماز
سلام دی وی دی هم که داریم:)
میلاد
1398/1/29 15:16:52
سلام من که سال یازدهم بورسیه شدم سال دوازدهم هم میتونم بورسیم بشم؟
پاسخ ماز
سلام بلی ولی می بایست مجددا درخواست دهید
اسرا
1398/2/9 0:22:17
سلام خسته نباشيد من دانش آموز پايه يازدهم هستم اگه آزمون هاى سال دوازدهم رو ثبت نام كنم كافيه يا ازموناي دهم يازدهم رو هم ثبت نام كنم تا با همه ى سوالات آشنا بشم؟اين تطابق سوالات ماز با كنكور مربوط به سال دهم يازدهم دوازدهمه يا فقط دوازدهم؟
پاسخ ماز
سلام آزمون های سال دوازدهم کافی است نگران نباشید
محمد
1398/2/11 19:17:1
ممنون دکتر موسوی
امیر حسین
1398/2/23 22:24:25
ممنون دکتر جان وهمچنین تشکر فراوان از تیم محبوبتان
نگار
1398/2/23 22:30:13
سلام،وقت بخیر،آزمون زیست نظام قدیم از تابستان شروع میشه؟!
پاسخ ماز
سلام از مهر ماه :)
هانیه
1398/2/26 15:19:57
سلام خسته نباشید آیا آزمون های ماز کافی اند یا باید قلم چی هم ثبت نام کنیم؟آخه فقط یکیشو میتونم...لطفا راهنمایی کنید و آیا میشه از طرح حکمت استفاده کرد؟
پاسخ ماز
سلام آزمون های ماز کافی هستند دوست گرامی
رضا
1398/3/10 17:38:4
آزمونهای ماز خیلی خوبه دستتون درد نکنه.شیمی اش هم عالیه
سارا
1398/4/10 20:13:37
قیمت ازمون های ماز چقدره؟
پاسخ ماز
سلام برای مشاهده جزییات مربوط به آزمون ها و کلاس ها به فروشگاه سایت مراجعه کنید.
محمد
1398/4/15 1:40:31
سلام ممنون بابت توضیحات کاملتون ببخشید خواستم بدونم که آزمون های زیست یازدهم هم سوالات خوب و نکات خوب داره؟
پاسخ ماز
سلام بلی کاملا :)
فاطمه
1398/4/23 1:27:27
سلام(: تو فروشگاه کلاس آنلاین زیست هزینش 500هستش .این هزینه واسه کل زیست هست یا فقط دوازدهم؟
پاسخ ماز
سلام برای کل زیست است
زهرا
1398/4/24 20:29:57
سلام. لیسانس بهداشت عمومی دارم.کنکورمسال1392بوده. میخوام دوباره کنکورشرکت کنم. میشه راهنمایی کنید منو؟
پاسخ ماز
سلام شما باید در محصولات نظام قدیمی های سال 99 شرکت کنید. محصولات در فروشگاه سایت قرار دارن و توضیح کامل دربارشون موجوده به فروشگاه سایت مراجعه کنین
علی
1398/5/6 17:31:6
سلام دکتر من سال دوازدهم تجربی هستم بخاطر مشکل مالی نمیتونم ثبت نام کنم چه لطفی میتونید در حق ما کنید.ممنونم استاد.
پاسخ ماز
سلام لطفا با تلگرام مربوطه صحبت کنید
علی
1398/5/25 1:51:21
سلام یه سوال میپرسم میشه خالصانه جواب بدین// من نظام قدیم هستم میخواستم بدونم سوالات زیست و سایر درس های ازمون ماز امسال ،طراحی جدید هستن یا برای ازمون های سال های گذشته هستند ؟؟
پاسخ ماز
سلام فعلا تصمیم بر این است که جدید طرح شوند
فاطمه هندیانی
1398/8/2 11:41:50
من الان میتونم ثبت نام کنم یا دیگه دیر شده و فرصت از دستم رفته؟
پاسخ ماز
سلام بله که می تونین :)
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است