پاسخ دکتر موسوی به سوالات متداول کنکور 99

👇🏻 متن صحبت های دکتر موسوی بصورت تایپ شده 👇🏻خب ابتدا می خواهم در مورد محصولات ماز صحبت کنم که اولین آن آزمون زیست شناسی است که فکر می کنم نیازی به توضیح نداشته باشد زیرا که معروف ترین محصول ما در کشور بوده که در این سال ها دانش آموزان برتر و بسیاری دیگر از دانش آموزان از آن استفاده کرده اند. 


می خواهم درباره چندین نکته مهم صحبت کنم:

✔️ اول اینکه تیم محتوایی زیست ماز از بیش از چهل نفر تشکیل شده است، برای همین هم ما هیچوقت اسم یک فرد را نمی آوریم و این چهل و دو نفر افراد المپیادی، مدال دار و رتبه های برتر کنکور می باشند.

کار ما چگونه هست؟ بدین صورت که ما ابتدا کتاب درسی را  کاملا بررسی می کنیم. سپس هرشخص می تواند یک سری از نکات را پیدا کند, هیچ فردی در دنیا نیست که بتواند تمامی نکات را پیدا کند بنابراین همه اعضا متن کتاب را کاملا بررسی و نکات پنهان آن را استخراج می کنند. علاوه بر کتاب درسی ، تمام کتب بازار را هم بررسی کرده و تمام نکات پنهان کتاب و نکات ترکیبی را پیدا کرده و تمامی مطالب را جمع آوری می کنیم.سپس  از تک تک آنها سوال طرح می کنیم. به طوری که خود شما هم می دانید که اگر تمامی آزمون ها, تمامی گزینه ها و تمامی پاسخنامه ها را بررسی کنید تمام نکاتی که امکان  آمدن آن در کنکور سراسری وجود دارد, پوشش داده می شود. مخصوصا یک سال قبل که شایعه ی ارتباط طراحان ماز با طراحان کنکو ایجاد و باعث به وجود آمدن یک سری حواشی برای ماز شد. ماز و من این قضیه را رد می کنیم. ما با طراحان هیچ ارتباطی نداریم و اصلا این پیش بینی که ماز از کنکور می کند به آن علت نبوده بلکه به این علت است که:

ما تمامی نکاتی  که ممکن است در کنکور آورده شود را در آزمون ها می آوریم و طبیعتا کنکور نیز زیر مجموعه آن بوده و سوالات و نکات تکرار می شود.

✔️ یک نکته ی دیگر که می گویند آزمون های ماز سخت تر از کنکور است.

چیزی که من زیاد شنیده ام  و اگر بخواهم جواب آن را به شما بدهم، جواب اول یک جواب غیر علمی است: آیا تا الان دیده اید که یک موسسه بدون هیچ تبلیغات تلویزیونی به موسسه اول کشور در کار خود تبدیل شود؟ تا به الان مازهیچ تبلیغ تلویزیونی نداشته تنها چیزی که داشته کیفیت بالا بوده است و خب  فکر می کنم همین موضوع، اینکه آزمون های ماز  راه درستی را پیش گرفته اند, ثابت می کند. اما اگر بخواهم علمی به این سوال پاسخ بدهم: ببینید, همه ی شما دانش آموزان آمار کنکور را دارید. مثلا در کنکور 97 چند نفر درس زیست شناسی را  100درصد زده اند؟ حتی 1 نفر هم نزده، درست است؟ در حالی که 600هزار نفر در کنکور شرکت کرده اند. به آزمون های آزمایشی که یک هفته در میان برگزار می شوند نگاه کنید, 30هزار نفر شرکت می کنند و 100 نفر 100 درصد می زنند. اگر یک نسبت تناسب بگیریم 600هزار به 30 هزار، دقیقا معادل 20 برابر می شود.  پس باید 2هزار نفر در کنکور 100درصد بزنند. بنابراین نتیجه می گیریم وقتی در آزمون های آزمایشی 100نفر 100درصد می زنند ولی در کنکور کسی 100 درصد نمی زند, با توجه به اینکه در روز کنکور سراسری  همه در اوج آمادگی خود هستند، پس سوالات آزمون ها متاسفانه به سختی سوالات کنکور نیست. دلیل  این  موضوع این است که در حد کنکور سوال طرح کردن  کار هر شخصی نبوده و کار سختی است!  همین نیز باعث شده که در این سال های اخیر اکثر کتاب های کمک درسی نوشته ی ما باشد چون این کارها کار آسانی نبوده و کار یک یا دو نفرهم نیست.  به نظر من دراین آزمون ها به دانش آموزظلم می شود. دانش آموز با خودش می گوید من در آزمونها 100 می زنم پس کنکورهم ...,  ولی خب بچه ها روز کنکور می فهمند که آزمون هایی که می دادند ضعیف تر بوده  و این قضیه که آزمون ماز از کنکور سخت تر است اصلا وارد نیست و واقعا کنکور سخت می باشد، ببینید طرح سوال آسون خیلی راحت تر و برای ما نیز راحت تر است که سوال آسان طرح کنیم... . 

 

✔️ یک سوال دیگر که خیلی می پرسید این است که آیا سوالات آزمون ماز استاندارد است ؟

باید بگویم که خیر, آزمون ماز استاندارد نیست. کنکور استاندارد است حالا به چه آزمونی  استاندارد می گوییم ؟ آزمونی که سوال آسان و متوسط و سخت را با هم داشته باشد که بتواند دانش آموزان را ردیف کند، کنکور تمامی این سوالات را دارد ولی آزمون ماز اصلا این گونه نیست که در هر سه سطح سوال داشته باشد. سطح آسان سوالات را ندارد و فقط شامل متوسط و سخت می شود. حالا چرا ما این کار را می کنیم؟ ببینید سوال آسان طرح کردن خیلی برای ما راحت است ولی سودی برای شما ندارد. سوالات را زود حل می کنید و می روید, ولی یاد نمی گیرید . سوالی که بتوانید جواب آن را راحت پیدا کنید نکته ای به شما یاد نمی دهد و هدف ما این است که در کنار آزمون به شما اموزش نیز دهیم . سوالی که آسان باشد را شما با خواندن کتاب یاد می گیرید و نیازی نیست. اگر کتاب را نخوانده اید که اشتباه می کنید آزمون می دهید و اگر هم که خوانده اید بنابراین آن سوال را خیلی راحت حل می کنید. ما سوالات متوسط و سخت کنکور را شبیه سازی می کنیم.  در واقع آن سری از سوالاتی که در کنکور بین شما و دانش اموزان دیگر تفاوت ایجاد می کند و شما را در رتبه های مختلف ردیف می کند. کسی که سوالات آسان کنکور را نمی زند قطعا کتاب را نخوانده است و ما با آن کاری نداریم اما اگر شما می خواهید از آزمون چیزی یاد بگیرید و به سود شما باشد خب سوال آسان این کار را نمی کند.

 خب حالا یک سری از دانش آموزانی که ضعیف هستند می گویند آزمون ماز بدهیم روحیه مان خرد می شود. من به این افراد توصیه می کنم شما از آزمون ماز به عنوان کتاب استفاده کنید یعنی آزمون ندهید ولی آزمون را بررسی کنید. سوالات و پاسخنامه  را کامل بررسی کنید هم آموزش به شما داده می شود و هم می توانید نکات را  دریافت کنید, اما دقت کنید که ما در آزمون های جامع سال 98-99 قصد استاندارد کردن سوالات را داریم. یعنی در آزمون هایی که جامع هستند سوال آسان هم قرار دهیم، مانند آزمون دی, بهمن,عید و سه آزمون آخر.

✔️  سوال دیگری که رایج است این است که چرا محصولات ماز قیمت پایینی دارند ؟

 اگر دقت کنید قیمت محصولات ماز، یک هفتم تا یک هشتم قیمت محصولات موسسات دیگر هست و ما همچنین همراه با تورم قیمت ها را افزایش نمی دهیم، خب تقریبا تمامی افرادی که در ماز هستند پزشک اند و درآمد دیگری به جز ماز هم دارند. یک دلیل اصلی دیگری که ما قیمت ها را افزایش نمی دهیم این است که موسسات دیگر تبلیغات تلویزیونی دارند که هزینه ی این تبلیغات میلیاردی است و برای درآوردن این هزینه مجبورند که هزینه ی آزمون ها را افزایش دهند ما هیچ تبلیغات تلویزیونی نداریم و سعی می کنیم به جای هزینه گزاف تبلیغات ، مبلغ کمتری از دانش آموزان دریافت کنیم. یا به طور مثال اگر دقت کنید ماز تنها موسسه ی کشور است که تمام رتبه های برتری که  در آن شرکت می کنند، از خودشان فیلم می گیرند و برای ما ارسال می کنند. اگر شما آپارات ماز یا گالری ویدئو ماز را چک کنید تمامی رتبه ها خودشان از خودشان فیلم گرفتند و ارسال کرده اند. خیلی لطف می کنند و خیلی باشرف هستند که بدون اینکه چیزی دریافت کنند، این کار را انجام می دهند .   به هر ترتیب چه خوب و یا چه بد ما سعی بر این داریم که عدالت آموزشی را برقرار کنیم و در این حال با کیفیت ترین محصولات را به شما ارائه دهیم در حدی که اینقدر سوالات مشابه بوده که عده ای گفتند طراحان ماز با طراحان کنکور ارتباط دارند و یا هر چیز دیگری...

✔️ یک نکته ی دیگر اینکه ما امسال خیلی برنامه های جدید داریم:

 اولین آن ویدیوی تحلیل سوالات است: ما سعی می کنیم یک هفته درمیان جمعه ها یا شنبه ها، سوالات مهم زیست شناسی تمامی آزمون های آزمایشی که در کشور است را پیدا کرده و تحلیل داشته باشیم. به شکلی که انگار شما تمامی آزمون ها را شرکت کرده اید، این ویدئوها به تمامی دانش اموزان مازی داده می شود و شامل تمام دانش آموزانی است که حداقل در یکی از پکیج ها شرکت کرده باشند ( به صورت رایگان بوده و هزینه ای برای آن دریافت نمی شود.)

یک مورد دیگر که دانش آموزان می گفتند روحیه ی ما وقتی در آزمون های ماز شرکت می کنیم کم می شود, ببینید ماز واقعیت کنکور است وشما به هر حال شما با رو به رو هستید. ولی من می گویم کسانی که هنوز نخوانده اند می توانند از آزمون های ماز به عنوان کتاب استفاده کنند چون آزمون ها متوسط - سخت است. 

✔️ یک نکته ی دیگر اینکه ما پکیج جدید دیگری به نام آزمون اختصاصی ماز داریم، آزمون اختصاصی ماز چیست؟

ببینید من اولین بار است که درمورد درسی به جز زیست صحبت می کنم برای اینکه ما دوسال در درس های دیگر هم آزمون داشتیم ولی این گونه نبود که بخواهم تضمین کنم که مانند زیست شناسی کنکور را پیشبینی می کنیم و...,  در این دوسال بیشتر تلاش کردیم که تیم و نکات را جمع آوری کنیم که مثل زیست با کیفیت شود, بتوانیم تمامی نکات را استخراج کنیم و همچنین بهترین کسانی را که بتوانند سوال طرح کنند, جمع آوری کنیم . من در یک سال خیلی مسافرت رفتم و سعی کردم با همه ی طراح های  خوب کشور صحبت کنم و... ما برای سال تحصیلی 99- 98 این کار را انجام می دهیم، یعنی: در آزمون های اختصاصی ماز جز زیست, دیگر درس های اختصاصی و در آزمون های جامع مثل ازمون دی، بهمن، عید و سه آزمون جامع آخر، درس های عمومی هم داریم .

✔️ حالا چرا ما درس های عمومی را در ابتدا نمی گذاریم ؟ 

ببینید من خودم با توجه به کنکوری که داده ام و تجربه ای که دارم و تجربه ای که بچه های ماز که رتبه برتر شدند نیز دارند, درس عمومی آن چنان نیاز و ضرورتی در ابتدای سال تحصیلی ندارد. یعنی شما درسی که خیلی حفظی است را مهر ماه هرچقدر که بخوانید تا کنکور خیلی از نکات آن از یادتان می رود و هرچه به کنکور نزدیک تر می شویم این دروس مهم تر می شوند. پس باید در ابتدای سال  نسبت دروس اختصاصی به دروس عمومی  خیلی بیشتر باشد و همین طور نسبت آن تا زمان کنکور تعدیل شود  پس ما اول آزمون اختصاصی می گیریم و در آزمون هایی که جامع اند عمومی ها را هم وارد می کنیم. (اسم این شده آزمون اختصاصی ماز که درس های اختصاصی می باشد.)  پیش آزمون هم می گذاریم و تحلیل آزمون نیز داریم و دقیقا مانند زیست, طراحان  تمامی نکات کنکور را جمع آوری کرده و از الان در حال طرح سوال هستند. (*نه تنها به عنوان آزمون بلکه به عنوان جزوه هم می توانید استفاده کنید) کادر و جمع بندی دارد و فقط یک سوال و پاسخنامه ساده نیست. شما می توانید هم اکنون نمونه آزمون ها را  در سایت مشاهده کنید و خب کیفیت و تفاوت آن را خودتان میتوانید تشخیص بدهید.

✔️ نکته ی بعدی در مورد کلاس آنلاین است

که در واقع یک سری از اشخاص نباید استفاده کنند. شما نمونه تدریس را ببینید، اگر برای شما موثر است حتما استفاده کنید. تعدادی از دانش آموزان عادت دارند که استاد حتما جلوی آن ها حضور داشته باشد. اگر شما در جایی هستید که می توانید به صورت حضوری استاد داشته باشید و استاد شما کیفیت خوبی هم دارد من کلاس آنلاین را به طور کلی پیشنهاد نمی کنم. در کلاس آنلاین بهترین استادان ممکن,از این نظر که تمامی نکات را به شما پوشش دهند و موثر در یادگیری تان باشند داریم. 

ما سعی مان بر این است که تنها اسم ماز مطرح شود (نه اسامی اشخاص) و کسانی که با آن ها همکاری می کنیم کسانی باشند که واقعا کار خوب ارایه بدهند و به دنبال اسم و ... نیستیم (می توانید نمونه ی کلاس آنلاین را هم مشاهده کنید که اساتید این کلاس ها چه کسانی هستند. کلاس های زیست  که خیلی مشهوراست و اساتید ماز و نویسنده های کتاب خیلی سبز, گاج و طراحان سوالات مدرس این کلاس ها هستند) با دیدن فایل نمونه می توانید کیفیت و سطح کلاس ها را ببینید و  اینکه کلاس ها مناسب شما است یا نه را متوجه شوید. این موضوع به خود شخص شما بستگی دارد و من به شما صادقانه می گویم که اگر استادی دارید که به صورت حضوری کنار شما بوده و می تواند خوب درس بدهد، خب به نظرم لزومی ندارد که در کلاس آنلاین شرکت کنید اما اگر که نه, بهترین چیز ممکن است و بهترین کلاس آنلاین  کشور را می توانید داشته باشید, که ما بهترین کلاس آنلاین در کشور هستیم. نه تنها کلاس انلاین ، بلکه شما اگر معلمی دارید که کلاس خوبی دارد می توانید کلاس آنلاین را به عنوان رفع اشکال نیز استفاده کنید. چون کلاس ها امکان رفع اشکال دارند که راحت و مانند معلم رفع اشکال می کند که حتی هزینه ای که پرداخت می کنید از یک معلم رفع اشکال هم کمتر است. فرق آن با کلاس حضوری این است که کلاس ها ضبط و در حساب کاربری شما قرار داده می شوند و هر وقت که بخواهید, حتی بعد از زمان پخش کلاس به صورت آنلاین هم می توانید ببینید. جزوه نیز داده می شود و  اگرشما می خواهید کلاس انلاین داشته باشید بهترین انتخاب ممکن است .

✔️ مورد بعد  صحبتی است درباره ی کتاب های کمک آموزشی که ماز در بازار دارد.

ما خودمان انتشارات نیستیم و با انتشارات همکاری می کنیم و اولین کتابی که نوشتیم گاج آی کیو نظام قدیم بوده که نویسنده ی اول آن خود من بوده ام و نویسنده ی دوم آن دکتر اسفندیاری دیگر مدیر این مجموعه است. ما کم کم به انتشارات خیلی سبزآمدیم, یعنی با گاج در سال آینده کتاب جدیدی چاپ نخواهیم کرد، دوست نداریم وارد فضاهای حاشیه دارشویم ... .از این پس تمام کتاب های ما با انتشارات خیلی سبز خواهد بود و من کتاب های خیلی سبز را به شما پیشنهاد می کنم. با وجود اینکه ما میکروطلایی گاج را نوشته ایم ولی کتاب های خیلی سبز پیشنهاد من است چون که آن ها بهتراند. ولی برای زیست اولویت اول شما آزمون ها باشد در کنار آن اگر لازم داشتید, کتاب! برای دروس پایه بهترین کتابی که میتوانم به شما پیشنهاد کنم کتاب جامع پایه خیلی سبز است (همان که عکس پینوکیو روی جلدش است) برای پایه دوازدهم کتابی به صورت جدا خواهیم داشت منتظر باشید. ( کانال تلگرامی ما و کانال خیلی سبز را داشته باشید که اطلاع رسانی ها آن جا انجام می شود) سعی می کنیم با انتشارات خیلی سبز بهترین کتاب ممکن را به شما ارائه کنیم.

✔️به  یک نکته ی مهم  که خیلی می بینم و در طول سال به آن اشاره نکرده ام چون روحیه بعضی ها خرد می شد و..., اشاره می کنم:

من  افراد زیادی را می بینم که زیاد درس می خوانند، ولی موفق نمی شوند. که تمامی این افراد یک ویژگی دارند، چیزی که خودم در زمان کنکور به آن رسیدم و توانستم آن را رعایت کنم و با مطالعه ی کم رتبه ی خوبی را کسب کنم. شاید من بیشترین زمان مطالعه ام به  8ساعت می رسید با وجود اینکه بعضی افراد 14-15 ساعت مطالعه می کنند. ولی اگر درست درس بخوانید و کنترل زمان و مدیریت درست و خوبی داشته باشید می توانید با درس خواندن کمترهم به بهترین نتیجه ی ممکن برسید.  مهم ترین دلیل این موضوع دو یا سه برنامه بودن است. مثلا وقتی که یک برنامه را مشاورشما به شما می دهد، یک برنامه برای آزمون تان است و برنامه ی دیگری که دبیرهای تان با آن درس می دهند. این موضوع باعث شکست خوردن می شود. ببینید کنکور به گونه ای است که کمیت مهم نیست و کیفیت مهم است. شما یک فصل را خوب بخوانید، نه اینکه استرس داشته باشید و گیج باشید که به برنامه تان نمی رسید.  دلیل اصلی هماهنگی آزمون های ماز با برنامه قلمچی و دیگر آزمون ها این است که دچار چند برنامگی نشوید وگرنه از نظر ما برنامه های آنها خوب نیست و می توانیم یک برنامه ی بهتر به شما بدهیم . شما اگر یک برنامه ی بد داشته باشید و با همان پیش بروید بهتر است تا اینکه 3 تا برنامه ی خوب داشته باشید و باعث سردرگمی شما شود نهایت چند برنامگی, شکست است . چون باعث می شود هر فصل را خوب مطالعه نکنید.   اگرشما یک فصل را خوب مطالعه نکنید، تا آخر آن فصل را لنگ می زنید .مثال این موضوع دانش آموزانی اند که پشت کنکور می مانند و بیش از 80 درصد آن ها سال بعد رتبه بدتری را کسب می کنند.چرا؟ چون بار اول آن فصل ها را خوب نخوانده اند .این یک توجیه علمی دارد که بعد توضیح می دهم پس سعی کنید با یک برنامه پیش بروید. ما هم به همین دلیل تلاش کرده ایم که تمامی آزمون ها و کلاس ها و...مطابق با ازمون های آزمایشی  باشد که در کانال مشاوره ی ماز بیشتر دراین باره توضیح خواهم داد.

ما سعی کردیم امسال تمامی شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم به طوری که یک دانش اموز کنکوری بتواند تمامی پکیج ها از جمله آزمون ها ، کلاس ها و... را  تنها با حدود یک میلیون تومان (پکیج کامل حدود یک میلیون و نیم) خریداری کند. (تمامی کلاس های آنلاین اختصاصی،آزمون اختصاصی و آزمون زیست  و آزمون عمومی ) محصولاتی که در هر موسسه ای بروید ممکن است 20 میلیون باشد!قول می دهم امسال هم ماز مثل هر سال بترکونه و تمام دانش آموزان راضی باشند.

برای رشته ریاضی و فیزیک هم آزمون داریم با همان سطح و کیفیت رشته ی تجربی و سعی می کنیم سوالات را پیش بینی کنیم.

کسانی که مشکل مالی دارند هم حتما حتما بورسیه می شوند و هزینه ها را خودمان تامین می کنیم.

کنکور 99 منتظر شماست .                                                                                                                   براتون آرزوی موفقیت دارم.


دیدگاه های خوانندگان
فاطمه
1398/1/26 20:7:22
چقدر خوبه که درمورد پکیج ها توضیح دادید واقعا نمیدونستم چه پکیجی رو خریداری کنم که بدردم بخوره
سارا
1398/1/26 20:10:15
وای اون قسمت چند برنامگیه دقیقا حال و روز منه😢 تا الانم متوجهش نبودم همش فکر میکردم مشکل از خودمه که نمیفهمم😢
Aria
1398/1/26 20:17:55
Mersi k be fekre ma hastid ta be fekre Esm.... Man vaqean ba maz pishraft kardm
شایان رضایی
1398/1/26 20:24:59
سلام برای ثبت نام کی افدام کنم؟
پاسخ ماز
سلام از هم اکنون با مراحعه به فروشگاه سایت می توانید ثبت نام کنید
مهسا باباامیری
1398/1/26 20:25:36
ماز کافیه؟ اگه نخوایم قلمجی ثبت نام کنیم؟ اخع وضع مالی مون بده:(
پاسخ ماز
قطعا کافیه مهسا جان نگران نباشید:)
محمد رضا فردمنش
1398/1/26 20:26:22
اقا یه سوال الان من که استاد زیست دارم ولی راضی نیستم ثبت نام کنم کلاس هاتون؟
پاسخ ماز
سلام بلی دوست گرامی اگر از کلاس خودتون راضی نیستید ثبت نام کنید:)
مژگان رحمتی
1398/1/26 20:27:7
من که سال قبل مازی بودم امسالم هستم حتما ثبت نام می کنم از 10 تا 12 ام با ماز*---------*
khashayar sh
1398/1/26 20:27:47
namoooooosan emsal zisto terkoondin razi boodam khodaei dametoon daghe dagh
محمدرضا
1398/1/26 20:28:6
ماز توی همه زمینه ها بهترینه و ممنونم از شما جناب موسوی که وقتتون رو میزارید و به سوالات ما پاسخ میدین. من به خیلی از جوابهام رسیدم❤️
زهرا رمضان
1398/1/26 20:28:58
سلام ماز عزیز به نظرتون من زیست رو ثبت نام کنم؟ یا اختصاصی؟ امسال زیست یازدهم داشتم راضی بودم. سال دیگه نمی دونم چیگار کنم؟ قلمچی هم نمی تونم بدم گرونه:/
پاسخ ماز
سلام دوست گرامی بهتر است در دروس اختصاصی ثبت نام کنید. شامل تمامی مراحل زیست نیز می باشد و کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت.
shqyq
1398/1/26 23:59:54
چرا کلاس انلاین رو در قالب دی وی دی ارائه نمیدین این طوری سرعت پیشروی هرکس متناسب با برنامه ریزی خودش هست و نیازی ب نگرانی سرعت اینترنت و زمان شروع کلاس و ... نیست
پاسخ ماز
سلام دی وی دی هم که داریم:)
میلاد
1398/1/29 15:16:52
سلام من که سال یازدهم بورسیه شدم سال دوازدهم هم میتونم بورسیم بشم؟
پاسخ ماز
سلام بلی ولی می بایست مجددا درخواست دهید
اسرا
1398/2/9 0:22:17
سلام خسته نباشيد من دانش آموز پايه يازدهم هستم اگه آزمون هاى سال دوازدهم رو ثبت نام كنم كافيه يا ازموناي دهم يازدهم رو هم ثبت نام كنم تا با همه ى سوالات آشنا بشم؟اين تطابق سوالات ماز با كنكور مربوط به سال دهم يازدهم دوازدهمه يا فقط دوازدهم؟
پاسخ ماز
سلام آزمون های سال دوازدهم کافی است نگران نباشید
محمد
1398/2/11 19:17:1
ممنون دکتر موسوی
امیر حسین
1398/2/23 22:24:25
ممنون دکتر جان وهمچنین تشکر فراوان از تیم محبوبتان
نگار
1398/2/23 22:30:13
سلام،وقت بخیر،آزمون زیست نظام قدیم از تابستان شروع میشه؟!
پاسخ ماز
سلام از مهر ماه :)
هانیه
1398/2/26 15:19:57
سلام خسته نباشید آیا آزمون های ماز کافی اند یا باید قلم چی هم ثبت نام کنیم؟آخه فقط یکیشو میتونم...لطفا راهنمایی کنید و آیا میشه از طرح حکمت استفاده کرد؟
پاسخ ماز
سلام آزمون های ماز کافی هستند دوست گرامی
رضا
1398/3/10 17:38:4
آزمونهای ماز خیلی خوبه دستتون درد نکنه.شیمی اش هم عالیه
سارا
1398/4/10 20:13:37
قیمت ازمون های ماز چقدره؟
پاسخ ماز
سلام برای مشاهده جزییات مربوط به آزمون ها و کلاس ها به فروشگاه سایت مراجعه کنید.
محمد
1398/4/15 1:40:31
سلام ممنون بابت توضیحات کاملتون ببخشید خواستم بدونم که آزمون های زیست یازدهم هم سوالات خوب و نکات خوب داره؟
پاسخ ماز
سلام بلی کاملا :)
فاطمه
1398/4/23 1:27:27
سلام(: تو فروشگاه کلاس آنلاین زیست هزینش 500هستش .این هزینه واسه کل زیست هست یا فقط دوازدهم؟
پاسخ ماز
سلام برای کل زیست است
زهرا
1398/4/24 20:29:57
سلام. لیسانس بهداشت عمومی دارم.کنکورمسال1392بوده. میخوام دوباره کنکورشرکت کنم. میشه راهنمایی کنید منو؟
پاسخ ماز
سلام شما باید در محصولات نظام قدیمی های سال 99 شرکت کنید. محصولات در فروشگاه سایت قرار دارن و توضیح کامل دربارشون موجوده به فروشگاه سایت مراجعه کنین
علی
1398/5/6 17:31:6
سلام دکتر من سال دوازدهم تجربی هستم بخاطر مشکل مالی نمیتونم ثبت نام کنم چه لطفی میتونید در حق ما کنید.ممنونم استاد.
پاسخ ماز
سلام لطفا با تلگرام مربوطه صحبت کنید
علی
1398/5/25 1:51:21
سلام یه سوال میپرسم میشه خالصانه جواب بدین// من نظام قدیم هستم میخواستم بدونم سوالات زیست و سایر درس های ازمون ماز امسال ،طراحی جدید هستن یا برای ازمون های سال های گذشته هستند ؟؟
پاسخ ماز
سلام فعلا تصمیم بر این است که جدید طرح شوند
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها
 • فشار روانی را در 10 دقیقه کاهش دهید

 • چگونه در این دوران روحیه خود را از‌ دست ندهیم؟

 • استرس و بی حوصلگی نمیذاره با کیفیت درس بخونم

 • برنامه ریزی متعادل

 • افشای راز ماز!

 • روش مطالعه درس شیمی

 • چگونه از مطالعه خود بازخورد بگیریم؟ (2)

 • تحلیل آزمون های آزمایشی زیست شناسی (جلسه3)

 • چگونه از مطالعه خود بازخورد بگیریم؟ (1)

 • درس سلطان

 • راهنمای تصویری شرکت در کلاس آنلاین ماز

 • چند نکته ساده اما کاربردی در خواندن زیست

 • چگونه ادبیات بخوانیم؟

 • سر جلسه‌ی آزمون چه چیزی یاد می گیریم؟


 • شروع برنامه اصلی کلاس های آنلاین ماز

 • مصاحبه امیررضا بسکابادی رتبه 6 کنکور تجربی 98 با ماز

 • چرا برای موفقیت در کنکور باید در آزمون‌های ماز شرکت کنید؟

 • نمونه کلاس های آنلاین یازدهمی ها

 • نمونه کلاس های آنلاین دهمی ها

 • مناظره انتخاب رشته ماز

 • تحلیل آزمون های آزمایشی زیست-جلسه اول

 • مصاحبه محسن راستکار رتبه 2 کنکور تجربی 98 با ماز

 • مصاحبه امیرحسام زارع رتبه 10 کنکور تجربی 98 با ماز

 • مصاحبه ریحانه فرخی ملکی رتبه 8 کنکور تجربی 98 با ماز


 • همایش انتخاب رشته ماز

 • مصاحبه فرهنگ امیری رتبه 3 کنکور تجربی 98 و گلسا مصباحی رتبه 7 کنکور تجربی 98 با ماز

 • مصاحبه سیدمهدی زارع زاده رتبه 10 کنکور تجربی 98 با ماز

 • مصاحبه سیاوش کیانپور رتبه 9 کنکور تجربی 98 با ماز

 • مصاحبه ایزدمهر احمدی نژاد رتبه 1 کنکور تجربی 98 با ماز • توَرُّق چيست؟


 • پیوستگی در مطالعه: راز پنهان موفقیت در کنکور! چرا و چگونه؟!

 • تطابق آزمون های آنلاین ماز با کنکور 98

 • مصوبه جدید برای داوطلبان کنکور۹۹

 • دین و زندگی مهمترین درس عمومی بعد از ادبیات

 • نمایش نمونه کلاس آنلاین شیمی ماز - استاد مومن زاده

 • نکات کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور

 • یاد بگیرید هر سوال را تا آخر بخوانید!!

 • فراموش کردن مطالب


 • متود های تقویت حافظه • مسئله‌ی وسواس در مطالعه

 • نکات روز کنکور

 • چند نکته پیرامون آزمون دادن

 • چگونه تمرکز خود را افزایش دهیم؟

 • چند نکته پیرامون تندخوانی

 • تخلفات کنکور سال 98 نظام جدید در درس عربی


 • تحلیل شیمی کنکور ریاضی نظام جدید کنکور سراسری۹۸

 • ۷ نکته ی کاربردی و مهم سر جلسه ی کنکور

 • روز کنکور با ماز !

 • روزهای آخر سال کنکور

 • هفته آخر کنکور

 • تو آخرین گام کنکور (هفته آخر) چکار باید کرد؟

 • نحوه شرکت در همایش زیست شناسی ماز

 • چگونه زیست را ترکیبی بخوانیم؟

 • استرس و حواس پرتی سر جلسه آزمون خود را کاهش دهید

 • نكاتی در مورد شب قبل از كنكور

 • آیا من تمام مطالبی را که می خوانم در جلسه کنکور به یاد خواهم داشت؟

 • مخصوص دوستان غیر کنکوری

 • چنتا نکته ی مهم در رابطه با درس شیمی کنکور

 • غلط کم تر بزنید، تراز بیشتر داشته باشید!

 • پنج نکته برای افزایش سرعت تست‌زنی

 • استراحت اضطراری

 • به سرنوشت ساز ترین سال زندگی تان خوش آمدید

 • در تابستان، بیشتر به چه مباحثی بپردازیم؟

 • ماه های پایانی کنکور

 • پنج مهارت ویژه دوران جمع بندی

 • روش ضربدر-منها

 • همایش

 • توصیه هایی برای ماه آخر

 • کنکوری ها؛ ماه طلایی را جدی بگیرید!

 • یک هديه دیگه از ماز به كنكوري هاي تجربي ! (نظام جديد و قديم)

 • فراموش کردن مطالب

 • در ایام امتحانات نهایی چند ساعت درس بخوانیم؟

 • در دوران جمع بندی، درس ها را کامل بخوانیم یا صرفاً رفع اشکال کنیم؟

 • اختصاص 5 درصد سهمیه به مناطق سیل زده در کنکور 98

 • ایام امتحانات داوطلبان سال آخر

 • برگ برنده‌ی دانش‌آموزان موفق: شرکتِ منسجم در آزمون‌های جامع!

 • چگونگي برنامه ريزي در دورانِ جمع بندي

 • چرتکه ها را کنار بگذارید!

 • ترتیب پاسخ به سوالات در آزمون

 • هدیه ماز به شما!


 • اتلاف وقت در آزمون

 • نکاتی در مورد دوران جمع بندی

 • آیا به اندازه‌ی تلاشتان می‌توانید نتیجه بگیرید یا خیر؟

 • چند نکته در مورد نحوه شرکت در آزمون ها

 • چگونه در این دوران روحیه خود را از‌ دست ندهیم؟

 • یک پیشنهاد برای مرور عمومی ها

 • چند تمرین ساده جهت تند خوانی

 • توصیه هایی در مورد آزمون های سه روز یکبار

 • جمع بندی به روش سه روز یک بار

 • روش سه روز یکبار

 • برای اولین بار در ایران همايش شخصى سازى شده!

 • عربی در دوران جمع بندی-بایدها و نبایدها

 • سمی مهلک که حتی ذهن بهترین کنکوری‌ها را هم می تواند مسموم کند

 • آمادگی های قبل از آزمون

 • چند نکته برای دوران جمع بندی

 • چند نکته برای مطالعه در دوران جمع بندی

 • توَرُّق چيست؟

 • کارهایی که تا شروع جمع بندی باید انجام دهیم

 • روش صحیح جمع بندی

 • مشکل عدم تمرکز

 • مهمترین و سرنوشت سازترین دوره ی سال کنکور

 • دو نکته ساده و بسیار مهم در مطالعه کنکوری

 • چند نکته برای تست زنی سر جلسه آزمون

 • راهکارهای افزایش انگیزه

 • راهکارهایی برای مطالعه دروس مختلف در دوران جمع بندی

 • آيا هر منبع يا كتاب تستي كه تهيه مي كنيم، بايد آن را "تمام" كنيم؟

 • در زمان مطالعه، حتماً به این نکات توجه داشته باشید!

 • نکاتی پیرامون امتحان نهایی

 • تکنیک E-R برای دوران جمع بندی

 • چند تغییر که برای ورود به دوره‌ی جمع بندی، باید در برنامه‌ی خود ایجاد کنید!

 • آیا مطالعه ی ناکافی، بهانه ی خوبی برای امتحان ندادن است؟

 • با سر فصل های نخوانده دروس چه کنیم؟

 • نحوه طرح سوالات شیمی کنکور

 • پاسخ دکتر موسوی به سوالات متداول کنکور 99


 • اضطراب کنکور

 • نکاتی پیرامون استراحت

 • برنامه ریزی

 • چگونه با لذت بیشتری درس بخوانیم؟

 • چند نکته ساده اما کاربردی در خواندن زیست

 • چگونه انگیزه‌ی خود را تقویت کنیم!

 • یادداشت برداری

 • در این مدت باقی مانده تا کنکور به چه چیزهایی بیشتر اهمیت دهیم؟

 • آزمون جمع بندی و ناامیدی ؟!

 • مواردی که باید سر جلسه آزمون رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید

 • توصیه های دوران تعطیلات عید

 • نکات مطالعه در ایام نوروز

 • مطالعه دروس عمومی

 • نحوه تست زنی و مرور در ایام نوروز

 • تفاوت اضطراب واسترس

 • عید؛ درست زمانی که نگرانی‌ها شدت میگیرد، زمانی که "باید" قوی باشید...

 • نکات اساسی در مرور کردن

 • شرکت در آزمون های جمع بندی عید تا چه حد مفید خواهد بود؟

 • در بازه ی تعطیلات تا آزمون جمع بندی پایه فقط دروس پایه را بخوانیم؟

 • عوامل بی دقتی در آزمون

 • درس سلطان

 • چگونه آزمون بدهیم؟

 • روش مطالعه ي من در نوروز

 • در نوروز به استقبال دروس چالشی تان بروید!


 • یاد بگیرید هر سوال را تا آخر بخوانید!!

 • افکار منفي را دور بريزيد

 • با برنامه ی مدرسه پیش بریم یا برنامه ی آزمون؟

 • نحوه مدیریت زمان در آزمون های جامع

 • هشت اصل اساسی در برنامه ریزی

 • نحوه مطالعه دروس در چهارماه آخر کنکور

 • کمبود وقت در آزمون!

 • با ساعت دروني‌تان سازگارتر و موافق‌تر زندگي کنيد

 • روش مطالعه زبان انگلیسی؛ درسی که قربانیِ غرور یا نامیدی می شود...

 • چگونه از مطالعه خود بازخورد بگیریم؟ (2)

 • چگونه از مطالعه خود بازخورد بگیریم؟ (1)

 • استرس و بی حوصلگی نمیذاره با کیفیت درس بخونم

 • برای کنکور ۹۹ تنها یک مدل سوال طراحی می‌شود

 • برنامه ریزی برای نیم سال دوم

 • چگونه با نتایج نامطلوب در آزمون های آزمایشی کنار بیاییم؟

 • چگونه در عید درس بخوانیم؟

 • طولانی و متداوم تلاش کنید ...

 • تغذیه یک کنکوری

 • برنامه مطالعه دروس

 • با خستگی دوران کنکور چه کنیم؟ (2)

 • بررسی عملکرد ترم 1

 • چگونه بی دقتی های خود را سر جلسه کاهش دهیم!

 • عامل مهم در مطالعه ي متمركز

 • انواع اشتباهات هنگام آزمون دادن

 • ترس از شکست - کاهش انگیزه - نوسان آموزشی

 • برای آینده خودتان تلاش کنید

 • برنامه ریزی برای ماه های بهمن و اسفند

 • چند نکته برای جمع بندی در دوران امتحانات

 • روش مطالعه ی دین و زندگی

 • آیا این موقع از سال برای شروع تلاش جدی دیر است؟

 • به مطالعه ی خود کیفیت ببخشیم

 • خواب

 • پازل مانند مطالعه کنید و از تست های آموزشی استفاده کنید

 • نکات کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور

 • جزییات پذیرش دانشجو بدون کنکور و با سوابق تحصیلی

 • انواع اشتباهات درآزمون های تستی و بررسی آنها

 • اعلام جزئیات ثبت‌نام پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

 • توضیحات وزیر آموزش پرورش درباره حذف کنکور

 • روش بازگشت به کتاب در هنگام تست زنی

 • پیشنهاد برای کاهش حجم ساعات آموزشی پایه دوازدهم

 • حذف کتاب‌های کمک درسی، مسکن یا مرهم نظام آموزشی؟

 • من در آزمون وقت كم مي آورم؛ در حالي كه همه سوالات را بلد بودم. چطور مي توانم اين مشكل را حل كنم؟

 • فروش سوالات امتحان نهایی کذب است

 • معدل در رشته‌های پرطرفدار کنکور ملاک نیست

 • برنامه ریزی متعادل

 • نامه بطحائی به رهبری در مورد تبلیغات موسسات آموزشی

 • چه رشته هایی برای قبولی در کنکور سراسری امسال نیاز به کنکور ندارند؟

 • بی وقفه کار کنین، به خدا اعتماد کنین

 • تمرکز در مطالعه!

 • در آزمون ۲۱ دی شرکت کنیم یا نه؟

 • روش مطالعه صحیح در ایام امتحانات!

 • مطالعه دروس عمومی

 • با خستگی های دوران کنکور چه کنیم؟ (1)

 • اگه از الان شروع کنم موفق میشم؟

 • خودتان را برای سخت ترین کنکور ممکن آماده کنید

 • منابع تان را محدود کنید ولی بارها مرور کنید. در کلاس های کنکور برای دروسی که واقعاً نیاز دارید شرکت کنید.

 • بررسی آزمون

 • آمادگی برای آزمون جمع‌بندی ترم یک دوازدهم

 • امتحانات ترم یا آزمون؟

 • پاسخ به اعتراض دوازدهمی‌ها در مورد تغییر تاریخ کنکور

 • پروژه جمع بندی زیست ماز- ویژه دوازدهمی ها و کنکوری های نظام قدیم

 • امکان تحصیل همزمان در ۲ رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد فراهم شد

 • آغاز ثبت نام امریه سربازی مرکز جذب اعضای هیئت علمی از ۱۵ آذر

 • افزایش مبلغ وام ازدواج دانشجویی

 • حل نشدن مشکل کنکور با انحلال سازمان سنجش

 • دانشگاه بین الملل قزوین در ردیف ۵۳ دانشگاه موثر جهان

 • بیش از هزار فارغ‌التحصیل دکتری بیکار هستند

 • آکسفورد از دانشگاه های آمریکایی جلو زد

 • عدم انتقال دانشجویانی که از ۲۰۱۹ مشغول به تحصیل در خارج می شوند

 • پردرآمدترین مشاغل ایران و جهان

 • حافظه و به یاد سپاری (2)

 • حافظه و به یاد سپاری (1)

 • تعطیلات زمستانی مدارس امسال اجرا نمی‌شود

 • نقش انگیزه جهت موفقیت در کنکور (2)

 • نقش انگیزه جهت موفقیت در کنکور (1)

 • فشار روانی را در 10 دقیقه کاهش دهید

 • کنکور حذف نمی‌شود

 • تکمیل ظرفیت کنکور برای دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر تمدید شد

 • تکمیل ظرفیت کنکور برای دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر تمدید شد

 • آخرین گزارش دانشگاه آزاد درباره پذیرش پزشکی

 • وزیر آموزش‌ و پرورش: فعلا نمی توان از حذف کنکور صحبت کرد


 • شرایط ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

 • تأیید ربوده شدن یک دانش آموز در نورآباد فارس

 • ۱۱ دانشگاه ایرانی در بین هزار و ۲۵۰ دانشگاه برتر علوم حیاتی

 • محدود شدن تایید اعتبار دانشگاه های خارجی برای پذیرش پزشکی

 • آغاز انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی از ۲۰ آبان

 • کاهش تدریجی تعهدات فارغ التحصیلان پزشکی با سهمیه بومی مناطق محروم

 • پیام‌هایی که “بطحائی” پس از پخش فوتبال در مدارس دریافت کرد

 • تأثیر مثبت سوابق تحصیلی سبب دامن زدن به بی‌عدالتی آموزشی

 • موشکافی سوابق تحصیلی در کنکور 98

 • دو تصمیم مهم درباره کنکور ۹۸ + تاثیر سوابق تحصیلی

 • اعلام جزئیات آزمون های عملی رشته های نیمه متمرکز کنکور 97

 • پاسخ بطحایی به درخواست تعطیلی شنبه برای تماشای بازی پرسپولیس

 • سوابق تحصیلی عاملی برای تأمین عدالت آموزشی

 • تاکید آموزش و پرورش بر کاهش فشار آموزشی

 • واژگونی مینی بوس حامل دانش آموزان در خوزستان

 • آمادگی برای افزایش ظرفیت پزشکی

 • حذف تدریجی کنکور

 • رشته دانشگاهی عینک‌سازی دوباره احیا شود

 • نام دو دانشگاه ایرانی در رتبه بندی موضوعی تایمز

 • چرا معلمان از اول هفته در اعتصابند؟

 • جزئیات نتایج قبولی قطعی ذخیره های پزشکی دانشگاه آزاد

 • منابع کنکور 98 برای داوطلبان نظام قدیم اعلام شد

 • تکمیل ظرفیت رشته‌های پیام نور در کنکور ۹۷ آغاز شد

 • ثبت نام پذیرفته شدگان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد از ۲۴ مهر

 • اعلام جزئیات مصاحبه رشته فوریتهای پزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی

 • نتایج نهایی کنکور 97 برای 11 کدرشته خاص اعلام شد

 • اعلام نتایج قطعی رشته محل‌های ذخیره پزشکی از امشب

 • وزارت علوم امریه سربازی جذب می کند

 • آغاز تکمیل ظرفیت بدون آزمون مقطع کارشناسی پیام نور از امروز

 • واکنش عجیب حداد عادل به انتقاد دانش‌آموزان از واژه‌های جدید درس زیست

 • تخفیف هزینه ها در دانشگاه فنی حرفه ای برای قهرمانان مسابقات ورزشی

 • زور آموزش و پرورش به حذف کنکور نرسید

 • اعلام نتایج اولیه رشته‌های نیمه‌متمرکز کنکور از فردا

 • رتبه‌های برتر کنکور سال‌های گذشته چه می‌کنند؟

 • اعلام شرایط ثبت نام دانشجویان مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی

 • ۳۰ مهر آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور 97 در غیرانتفاعی ها

 • شرط و شروط آموزش‌ و پرورش برای تعطیلات زمستانی

 • باز هم زنگ مدرسه . . .

 • چگونه از یادگیری خود بازخورد بگیریم؟

 • خالی ماندن صندلی کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی

 • اعلام وصول طرح اصلاح قانون حذف کنکور در مجلس

 • قطعی شدن تعداد دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم

 • آغاز شدن ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد
 • نکاتی در مورد تحلیل آزمون

 • سر جلسه‌ی آزمون چه چیزی یاد می گیریم؟

 • جزئیات طرح جدید مجلس برای حذف کنکور

 • تاثیر مثبت معدل سوابق تحصیلی گامی در راستای حذف کنکور

 • ۲۲ درصد دانشگاه های ایران در جمع دانشگاه های برتر جهان

 • مصوبه جدید درباره تحصیل همزمان در دو رشته

 • روش های عدم فراموشی مطلب

 • استراحت بین درس خواندن

 • مسئله‌ی وسواس در مطالعه

 • چگونه وقت‌های تلف شده‌ی خود را کنترل کنیم؟ قسمت 2 (مدیریت استراحتِ بین مطالعه)

 • برای عملکرد بهتر دفتر برنامه ریزی تهیه کنید!

 • سوالات را چگونه علامت دار کنیم؟


 • نحوه برگزاری کنکور های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ (2)

 • نحوه برگزاری کنکور های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ (1)


 • پیوستگی در شرکت در آزمون ها

 • بهترین روش برنامه ریزی

 • با انگیزه باش!

 • ترتیب مطالعه‌ی دروس عمومی و اختصاصی در طول روز

 • تحلیل آزمون 3

 • چگونه ادبیات بخوانیم؟

 • تکنیک های مرور کردن

 • شرایط مطالعه

 • روش های خلاصه‌‌نویسی

 • چند نکته پیرامون تندخوانی

 • در برخود با نتیجه ضعیفی که از آزمون ها گرفته ایم، چه کنیم؟!

 • چگونه زیست را ترکیبی بخوانیم؟

 • زمزمه اسم ماز در خبرگزاری های سراسر کشور!

 • استرس و حواس پرتی سر جلسه ازمون خود را کاهش دهید

 • چنتا نکته ی مهم در رابطه با درس شیمی کنکور

 • غلط کم تر بزنید = تراز بیشتر داشته باشید!

 • 5 نکته برای افزایش سرعت تست‌زنی

 • در تابستان، سد عادات ناپسند خود را بشکنید.

 • استراحت اضطراری

 • به سرنوشت ساز ترین سال زندگی تان خوش آمدید

 • در تابستان، بیشتر به چه مباحثی بپردازیم؟

 • چگونه درس زیست شناسی کنکور را مطالعه کنیم؟

 • خلاصه نویسی و نکته برداری

 • روش مطالعه درس شیمی

 • چند نکته برای به حداقل رساندن اشتباهات در آزمون

 • تحلیل آزمون 2
 • ایستگاه جبران برنامه ریزی

 • چگونه تمرکز خود را افزایش دهیم؟

 • دین و زندگی مهمترین درس عمومی بعد از ادبیات

 • دی وی دی ماز

 • انواع و شیوه تست زنی

 • متود های تقویت حافظه

 • چگونه خود را برای آزمون های جمع بندی پایه آماده کنیم؟

 • مصاحبه با رتبه یک کنکور سراسری در سال های ۹۳ تا۹۷

 • چگونه با یک ساعت بیشتر در روز، عمومی خود را متحول کنیم؟

 • پیوستگی در مطالعه: راز پنهان موفقیت در کنکور! چرا و چگونه؟!

 • برنامه ریزی

 • به رتبه آزمون فکر کنیم یا پیشرفت تراز؟

 • چگونه با لذت بیشتری درس بخوانیم؟

 • چند نکته ساده اما کاربردی در خواندن زیست:

 • چگونه انگیزه‌ی خود را تقویت کنیم!

 • مصاحبه با امیررضا براتی رتبه 1 کنکور 97 در کشور

 • چند نکته ی مهم در رابطه با زمان های مطالعاتی و مسائل مربوط به آن

 • فراموش کردن مطالب

 • اهمیت و موقعیت آمون های مبحثی

 • مصاحبه های متنی با نفرات برتر ماز در سال 96-97
 • گپ و گفتگوی کوتاه ماز باابوالفضل شریف زاده دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با جواد خداپرست دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با علی افخمی نیا دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با امیررضا براتی دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با آیدا حیدرزاده ؛ دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با علیرضا فراهانی ؛دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با امیررضا پورعلمی دانش آموز برتر مازی96-97

 • گفت و گوی ماز با یاسمین موسوی سعید ؛ دانش آموز برتر مازی 96 - 97

 • گفت و گوی ماز با سارا باقریه ؛دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با کوشان حاجیونی ؛ دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با عرفان اقوامی ؛ دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و‌‌‌‌گوی ماز با سارا دریجانی ؛‌ دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با ایمان یوسفی ؛دانش آموز برتر مازی96-97


 • گفت‌و‌گوی ماز با مریم زارع زاده؛ اولین ثبت‌نام کننده کلاس آنلاین پایه یازدهم

 • صحبت های دکتر فرشاد هادیان فرد ,مسئول شیمی آزمون های ماز, درباره تاثیر 30 درصدی معدل در کنکور

 • گفت‌و‌گوی ماز با پوریا نصیری ؛ اولین ثبت‌نام کننده پکیج کامل یازدهم • گفتگو با علیرضا آروین رتبه 4 منطقه 3 کنکور 94

 • گفتگو با فریما صفری رتبه 4 منطقه سه کنکور 96

 • گفتگو با امیررضا پاشاپوریگانه رتبه 8 تجربی کشور96

 • گفتگو با امیرحسین قویدل رتبه 2 تجربی کشور96


 • برنامه مطالعاتی رایگان ماز

 • گفتگو با آرمین گلچین رتبه 7 تجربی کشور95

 • گفتگو با سارا همتی رتبه 1 تجربی کشور 94

 • گفتگو با مهتا ستاریان رتبه 5 تجربی کشور95

 • گفتگوی صمیمی با ارسلان یزدچی رتبه 4 کنکور 96 زمانی که سوم دبیرستان بوده و در آزمون های ماز شرکت می کرد.

 • گفتگو با امیرحسین طبیبیان , رتبه 6 تجربی کشور95

 • گفتگو با محمد امین روان بخش رتبه 2 تجربی کشور 95

 • گفتگو با پارسا خلفی زاده رتبه 4 تجربی کشور95

 • گفتگو با مهشاد افشار زاده رتبه 8 تجربی کشور 95

 • گفتگو با پارسا سیفی رتبه 10 تجربی کشور 95

 • گفتگو با محمد احمدی رتبه ی یک تجربی کشور 95

 • کنکوری ها برامون از خودتون یک فیلم یک دقیقه ای بفرستین

 • اولین پاسخ نامه تشریحی زیست کنکور 97

 • تحلیل سوالات شیمی کنکور سراسری تجربی ۹۷:

 • تحلیل سوالات شیمی کنکور سراسری ریاضی 97 :

 • گفت‌وگوی ماز با پارسا قربانی فراز دانش‌آموز برتر مازی 96-97

 • گفت‌و‌گوی ماز با رضا ابراهیمی افجدی ؛دانش‌آموز برتر مازی 96-97

 • تک رقمی های ماز در کنکورهای سراسری

 • سخن طراح شیمی ماز با شما کنکوری ها 97

 • گفت‌و‌گوی ماز با سید مصطفی علیپورحسینی نیاکی دانش‌آموز برتر مازی 96-97

 • چند نكته پيرامون درس دين و زندگي و تحليل و اشنايي بيشتر با سوالات كنكور

 • گفت و گوی ماز با محمد‌معین شریعت‌نیا , دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گو ماز با کوشا هژیر کارزار ؛ دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با محمد حسین مرادی کر ؛دانش آموز برتر مازی 96-97

 • گفت و گوی ماز با مبین پیروزخواه , دانش آموز برتر مازی 96-97

 • یادداشت برداری

 • کتاب هایی که گروه ماز تالیف کرده است.


 • برنامه جمع بندی 60 روزه ی ماز !
 • ثبت نام سال 98-99 آغاز شد !


 • برنامه آزمون ها و کلاس ها


 • سارا همتی

 • معین علا

 • میثم فرج پور

 • امیر حسین طبیبیان

 • مهشاد افشار زاده

 • پارسا خلفی

 • پارسا سیفی

 • آرمین گلچین

 • محمد احمدی

 • گفت و گو با مهدی شفیعی

 • تقلید وحشتناک کنکور96 از سوالات ماز !


 • مصاحبه با فریما صفری

 • مصاحبه با یاسمین میر

 • مصاحبه با امیررضا پاشاپور یگانه
 • امیر حسین قاسمی نژاد
 • بورسیه ماز

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است