چند تغییر که برای ورود به دوره‌ی جمع بندی، باید در برنامه‌ی خود ایجاد کنید!

اکنون مسیر زیادی را طی کرده اید و زحمات زیادی کشیده اید، حال وقت آن رسیده که کم کم آستین‌ها را برای شروع جمع‌بندی بالا بزنید!


به جرأت می‌گویم که زمانی که تا کنکور باقی مانده است، تعیین کننده‌ترین بخش دوران تحصیلتان است. پس خستگی و افکار بد را از خود دور کنید و برای شروع فازی جدید از تلاشتان آماده شوید. شما باید در این زمان هر آنچه تاکنون آموخته‌اید و نیز مطالب مهمتر را مرور کرده و پر قدرت؛ شرایط را برای موفقیتتان فراهم کنید. همین تغییر نگرش به این دوران و درک اهمیت آن، نخستین تغییری است که باید در خود ایجاد کنید...


دومین کاری که در این دوره به شدت ضروری است، نوشتن برنامه‌ی خود بر روی کاغذ است. بلی میدانم شاید عادت داشته‌اید برنامه‌ای در ذهنتان بریزید و سپس آن را پیاده کنید، اما باور کنید که نوشتن برنامه برای جمع‌بندی بسیار حیاتی است. شما باید در زمانی محدود، حجم وسیعی از اطلاعات را مرور کنید؛ بدون برنامه ریزی و اولویت بندی نمی توان به این مهم دست یافت.


تغییر سوم که گاهی از آن غفلت می شود، افزایش بی‌سابقه‌ی تست‌زنی است. بیاموزید که با تست زدن مطالب را مرور کنید و بیش از هر زمانی به این کار بپردازید. ممکن است وقتی می بینید باید مطالب زیادی را مرور کنید و وقتتان محدود است، شروع به خواندن کتاب‌ها و جزوات کنید و تست زنی فراموش شود! در برنامه ریزی که قبل تر اهمیتش گفته شد، حتما سهم بزرگی را به تست اختصاص دهید، زیرا کنکور برایش مهم نیست که مطلب را بهتر فهمیده باشید یا اینکه مسلط‌تر باشید، کنکور برایش مهارت تست زنی مهم است! پس در حد توانتان این مهارت را ارتقا دهید.


تغییر آخری که می خواهم به آن اشاره کنم، شرکت مداوم در آزمون‌های آزمایشی است. میدانم شاید اعتماد به نفس کافی و آمادگی لازم برای شرکت در بعضی از آنها را نداشته باشید؛ اما بدون آن‌ها نمی‌‌توان آمادگی ۱۰۰٪ برای کنکور پیدا کرد. شما باید نزده زدن، کنترل استرس، زمانبندی آزمون و چندین مهارت دیگر را داشته باشید که تنها روش تمرین این‌ها همین آزمون‌های آزمایشی است؛ پس حتما شرکت در آزمون‌ها را جدی بگیرید.


در آخر هم بهترین آرزو‌ها را برای شما دارم، زیرا لایق بهترین‌ها هستید.


سید امیررضا محمدی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/1/29 21:18:56
ماز عالیه
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است