مشکل عدم تمرکز

مشکل عدم تمرکز تقریباً مشکل اکثر داوطلبان است. برای داشتن تمرکز باید ذهنی خالی داشته باشید. مثلاً یک ورزشکار به هنگام ورزش فقط ورزش می کند و فقط به ورزش فکر می کند. وقتی درس می خوانی فقط درس بخوان. وقتی می خوابی فقط خواب و استراحت باشد.


اگر می خواهید مغزی خالی جهت افزایش تمرکز داشته باشید، اولین روش این است که خواب خوبی باید داشته باشید. بعد از آن بحث تغذیه است. مثلاً خوردن صبحانه باعث افزایش ۲۰ درصدی تمرکز شما می شود.


اگر دقت کرده باشید، گاهی وقتا قبل از شروع مطالعه وقتی نگاه کوتاهی به موبایلتان می اندازید و پیغام ها رو چک می کنید و بعدش موبایلو سریع میذارید کنار و میرید سر درساتون، می بینید که دقیقاً همون پیغام هایی رو که قبل از شروع مطالعه، در موبایلتون خوانده بوده اید، داره براتون تکرار میشه. آنقدر تکرار میشن که بعد از چند ساعت متوجه میشید واقعاً هیچ مفهوم و درکی از درس پیدا نکردید و این بخاطر عدم تمرکز شما بوده.


تمرکز یعنی مثلاً اگر قرار باشه روزانه ۳ کارو انجام بدی باید هر کاری رو در زمان خودش صحیح انجام بدی و در اون لحظه فقط به همون کار فکر کنی. کسب نتایج خوب در آزمون ها و حتی کنکور با داشتن تمرکز بالا ضمن مطالعه ارتباطی مستقیم و فشرده دارد. عدم تمرکز در طول مطالعه باعث عدم نتیجه گیری های خوب در آزمون ها می شود. وقتی درس میخونی فکرت هزار جا میره و این عملا یعنی عدم تثبیت مباحث و تسلط در دروس.


پس از همین الان باید ذهنتونو آماده ی داشتن یک تمرکز قوی و حرفه ای بکنید تا در آزمون های باقیمانده بتونید حداقل، به تراز واقعی سطح درسی خودتون برسید و بعد آزمون پشیمون نشید که بخاطر تمرکز نداشتن نتونستی دانش و مهارتتو نشون بدی و خودتو قبل کنکور محک بزنی. داشتن تمرکز یکی از مهارتهای مطالعه ی حرفه ای های کنکوراست. بطوریکه کسب نتایج خارق العاده با داشتن تمرکز شدنی و با جرات می توان گفت با تمرکز در مطالعه، قبولی شما حتمی است.نگارنده: متین حمزه (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/2/8 21:54:43
ممنون از مطالب عالیتون
1398/2/10 22:7:11
خیلی عالیه
علی
1398/2/11 21:34:20
درود بر متین حمزه افتخار بافت و بافتی
1398/2/18 21:30:52
خب راه تمرکز چیه
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است