کارهایی که تا شروع جمع بندی باید انجام دهیم

در فاصله ی بین یک فروردین تا شروع دوران جمع بندی شما باید تمام مطالب و مباحثی را که برای کنکور به طور قطع می خواهید پاسخ دهید مرور کلی داشته باشید؛ حتی اگر مقداری را تازه در همین دوران برای اولین بار بخوانید. این موضوع برای آن است که تسلط شما نسبت به سوالات نشان داری که از مباحث دارید به اندازه ی کافی خوب بشود تا در دوران جمع بندی به سراغ تست های مجموعه ای و شبیه سازی کنکور بروید و بیشتر در جهت ترکیبی کار کردن بروید و تنظیم زمان را نیز بر اساس کنکور تمرین کنید. علاوه بر این شما با این کار مطالبی را که در دوران جمع بندی نیاز به وقت بیشتر و تست بیشتری دارند را تشخیص می دهید و با شروع دوران جمع بندی برای دو سه دوره ی اول آزمون های سه روز یک بار خود سر در گم نیستید.


در این فاصله ی زمانی سعی کنید برای عمومی ها آزمون های جامعی از قبیل زرد عمومی کار کنید، مثلا هفته ای سه آزمون. برای آزمون های جامعی که از این به بعد می زنید دفترچه ی جداگانه ای برای نکات بردارید تا قبل از هر آزمون جامع دوران جمع بندی که شرکت می کنید، این نکات را مرور کنید.


اگر مطالبی برای شما بسیار فرار و حفظی هستند و در آزمون های مبحثی مرتباً آنها را فراموش می کردید، در این وقت باقی مانده آن ها را مشخص کنید و در صورت امکان روی برگه های کوچکی بنویسید و روی میز مطالعه ی خود قرار دهید تا مرتباً آنها را ببینید و در هر وقت استراحت مروری بر آنها داشته باشید تا به تدریج تسلط بیشتری نسبت به آنها پیدا کنید.


اگر مبحث جدیدی را می خواهید در این بازه ی زمانی بخوانید، سعی کنید برای تست از کتاب هایی که با تعداد تست محدود و به شکل آزمونی هر فصل را جمع بندی می کنند استفاده کنید تا تست های اصلی و کلیدی را بزنید و به علت زیادی تست های کتاب های دیگر دچار استرس و سر درگمی نشوید.


موضوع کلیدی این دوران حفظ آرامش و اعتماد به نفس است. وقت به اندازه ی کافی باقی مانده است اما دانش آموزان مرتب خود را نگران می کنند و هم بازده درسی آنها و هم بازده آزمونی آنها به شدت افت می کند. پس تنها تلاش کنید بهترین استفاده ی ممکن را از وقت باقی مانده بکنید.نگارنده: فریما صفری (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/2/10 20:36:40
با تشکر برای مطالب خوبتون
1398/2/10 22:6:0
عالی بود.ممنون
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است