آمادگی های قبل از آزمون

1.برنامه ریزی برای آزمون و رسیدن به بودجه بندی ها: خب اولین کاری که باید تو فرجه آزمون هاتون انجام بدید، برنامه ریزی خوبی هست که بتونه تا آنجایی که می شود و به بهترین شکل ممکن مباحث آزمون رو برای شما پوشش دهد. وقتی تسلط کافی روی مطالب داشته باشید، اعتماد به نفس بالاتری هم در حین آزمون خواهید داشت و کمتر دچار استرس می شوید. این روزها که دوران جمع بندی هست، در برنامه ریزی هاتون بیشتر به موارد زیر توجه داشته باشید:


تست زنی (تست های مارک دار و تست های آزمون های آزمایشی که اشتباه جواب دادین یا بلد نبودین) و آزمون های زماندار به این صورت که سعی کنید علاوه بر اینکه درس به درس آزمون می دهید، دروس تخصصی و عمومی رو در کنار هم آزمون دهید تا بتوانید ترتیب مباحث و تمرین برای تسلط وقت بهتری داشته باشید.


مرور هر روزه کتاب زیست: هر چقدر هم که کتاب زیست را خوانده باشید و مطالب را مسلط باشید، از خواندن هر روزه کتاب زیست غافل نشوید؛ حتی اگر در حد ورق زدن باشد ولی اینکار را انجام دهید (دوباره قیدها را مرور کنید، نکات مربوط به تصاویر و نکاتی که در کتابتان را نوشتید مرور کنید و برای خودتان توضیح دهید.)


مرور مباحث و جزوه هایی که حس می کنید هنوز در آنها ضعف دارین و به فاصله دو روز بعدش باز تست ارزیابی بزنید تا مطمئن شوید که مطلب برایتان جا افتاده.


2.استراحت و خواب خوب قبل از آزمون:
شب قبل از آزمون حتما باید خواب کافی و آرومی داشته باشید. اگر جزء افرادی هستید که دیر بخواب می روید، قبل از خواب لبنیات و دوغ بخورید!! یا اینکه قبل از خواب یه کتاب غیردرسی بخوانید تا خسته شوید ولی حتما سعی کنید هشت-نه ساعت قبل از آزمون توی تخت خواب باشید. خواب آروم نه تنها انرژی کافی برای آزمون فراهم می کند، بلکه باعث می شود مطالبی که خواندید در حین خواب دسته بندی خودش رو پیدا کند؛ مغز شما مثل یه کتابخانه با موضوعات مختلف می ماند، وقتی شما می خوابید کتابدار مغزتان تازه کارش رو شروع می کند و کتاب های مربوط به هر موضوع را در قفسه ی خودش می گذارد.


اگر از اون دانش آموزایی هستید که سر جلسه حس می کنید مطالبی که خواندید قاطی شده، پس حتماً باید اهمیت بیشتری به خوابتان دهید و عادت های خوابتان را عوض کنید.


3.حتما قبل از آزمون صبحانه بخورید.
صبحانه خوردن باعث میشه بدنتان قند و انرژی کافی برای آزمون داشته باشد و کمتر خسته شوید، پس وعده صبحانه فراموش نشود.


4.مثبت اندیشی:
تا زمانی که ذهنتان را برای چیزی آماده نکرده باشید و به آن باور نداشته باشید نمی توانید بهش برسید، حتما شب ها قبل خواب با خودتان تکرار کنید که تلاش خودتان را کردید و ان شاء ا... در آزمون فردا بهترین نتیجه رو می گیرید. افکار منفی را از خودتان دور کنید. دست از مقایسه های بیجا با بقیه بردارید و فقط روی خودتان تمرکز کنید. شما توانایی این را دارید که به هر چیزی که می خواهید برسید، فقط باید به آن باور داشته باشید و مطمئن باشید هم راهش را پیدا می کنید هم اراده لازم را.نگارنده: زهرا بیات (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/2/15 19:58:55
مطالبتون خیییییییییییلی خوبه. ممنون ماز
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است