به سرنوشت ساز ترین سال زندگی تان خوش آمدید

اگر کمی آینده‌نگر باشید (آن هم در حد کمتر از یکسال)، می‌بینید که امسال فقط کنکوری نیستید. امسال هم دهمی، هم یازدهمی و هم دوازدهمی هستید. ۲ سال تحصیلی دهم و یازدهم را تک‌ مقطعی گذراندید، اما سال جدید چند مقطعی هستید؛ هم دهم، هم یازدهم و هم پایه جدید دوازدهم.


چون کنکور شامل مباحث چند مقطع تحصیلی است و شما مجبورید برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، مجموعه‌ای از «ترین»‌ها را به خدمت بگیرید: مفیدترین، زودبازده‌ترین، مؤثرترین و اثربخش‌ترین‌ منابع، ابزارها، روش‌ها و تکنیک‌ها. 

و البته تلاشگرترین و سخت کوش ترین خودتان !!

مجموعه‌ی «ترین»‌ها به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان، بهترین نتیجه را کسب کنید.

ارزش زمان و مدیریت زمان جایی آشکار می‌شود که شما باید ۳ سال تحصیلی را در کمتر از یک سال پشت سر بگذارید. آیا نباید امسال ۳ برابر سال‌های قبل درس بخوانید؟


اما ...

 مگر شبانه‌روز چند ساعت است؟


مگر موفق‌ها بیش‌تر از 24 ساعت در شبانه‌روز وقت دارند؟ مگر نه این‌که 6 الی 8 ساعت باید بخوابید! تازه ساعات ناهار و شام و مدرسه و زمان های رفت و برگشت به خانه و اوقات خستگی را هم باید از 24 ساعت کم کنید. چیزی نمی‌ماند!

تازه می‌شود مثل سال‌های قبل…


پس چه استراتژی و برنامه‌ای باید پیاده کرد؟
شما در طی شبانه‌روز به همان اندازه که
#امیررضا براتی (نفر اول کنکور ۹۷)
# علی عبدالله زاده (نفر دوم کنکور ۹۷)
# عرفان آبادی فرد (نفر سوم کنکور ۹۷ )و دیگر نفرات برتر کنکور و دیگران فرصت داشتند وقت دارید. پس قدم اول برای موفقیت چیست؟

پله اول موفقیت در کنکور :

تلاش


اشکال اغلب مردم همین جاست!! نمی خواهند زحمت بکشند، وقت بگذارند و تلاش کنند. همه و همه فقط می خواهند فورا به موفقیت برسند. موفقیت را همین حالا می خواهند.


فرض کنید من یه اسکناس ۱۰۰۰ دلاری رو بلند می کنم و می پرسم "چه کسی این اسکناس ۱۰۰۰ دلاری رو میخواهد؟"
تقریبا همه حاضر هستن دست بلند کنند و بعضی ها هم با حرارت و شوق دست شان را حرکت می دهند. حتی یک سری فریاد می کشند که "من آن را می خواهم "، "اسکناس را به من بدهید من خوب می دانم از آن چه استفاده ای کنم "
اما من سر جایم می ایستم و اسکناس را هنوز در دست دارم تا اینکه کسی از سر جایش بلند می شود و خیز بر می دارد و آن را می گیرد و حالا او به خاطر تلاشش ۱۰۰۰ دلار را صاحب شده است. اما مگر او چه کرد که دیگران نکردند؟


درست است او از جایش بلند شد و اقدام کرد و کاری که لازم بود را انجام داد. 
شما حتی اگر بهترین استعداد دنیا رو هم داشته باشید، تا تلاش نکنید، نخوانید، حرکت نکنید، هیچ سودی برایتان ندارد.


"اصلا مگه میشه آدم یه جا بشینه و بگه من استعداد دارم و نیازی به خوندن نیست!"
پس این یک فرض محاله و حتما باید برای چیزی که میخواین با قدرت؛ با انرژی و پیوسته مطالعه داشته باشین و ادامه بدین تا به هدفتون برسین و  یادتون باشه برای تغییر و شروع به تلاش کردن هیچ وقت ۳ تا زمان نمیاد: ۱.فردا ۲.شنبه ۳.سال دیگه... پس از همین حالا شروع کن تلاشگرترین و سخت کوش ترین ...


پس اگر از ما بپرسند برای اینکه موفق شوم و به جایی برسم چه باید بکنم؟ چه بگوییم؟
تلاش کن، تلاش کن، تلاش کن...نویسنده : المیرا معین (دانشجوی پزشکی شیراز )

بخش مشاوره ماز  

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است