۷ نکته ی کاربردی و مهم سر جلسه ی کنکور

سلام دوستان کنکوری عزیز. جا داره یه خسته نباشید خیییییییلی ویژه بگم خدمتتون. ان شاء الله که آزمون خیلی خوبی رو داشته باشید و بتونید بهترین خودتون باشید. این دفعه میخوام یه سری نکات راجع به جلسه ی کنکور خدمتتون عرض کنم که امیدوارم مفید واقع بشه براتون...


۱- اصلا به درصدهای خود فکر نکنید و درصدی از پیش برای خود تعیین نکنید، زیرا درصورتی که آزمون در درس خاصی سخت باشد و شما نتوانید به آن درصد برسید، دچار استرس خواهید شد و روحیه ی خود را از دست می دهید. سوالات را تک تک بررسی کنید و پیش بروید و تمام توان خود را پیاده کنید.


۲- قبل از شروع امتحان سعی کنید به چیزهای خوب فکر کنید و به هیچ وجه به اتفاقات ناگواری که احتمال رخ دادنشان بسیار بسیار کم است فکر نکنید. برای خود ذهنیت مثبت از کنکور بسازید و با آرامش کافی آزمون را شروع کنید.


۳- در هر زمان از جلسه که احساس خستگی کردید. چند ثانیه برگه را کنار بگذارید. چند نفس عمیق بکشید. کش و قوسی به بدن خود بدهید. چیزی مثل شکلات بخورید و بعد ادامه دهید.


۴- اگر ۳ یا ۴ سوال سخت پشت سر هم دیدید و نتوانستید به آن ها ‌پاسخ بدهید، همیشه به این فکر کنید که این برای رقیبانتان هم اتفاق افتاده است و قرار است کسی موفق شود که استرس و تمرکز خود را مدیریت کند. پس با آرامش به ادامه ی آزمون بپردازید.


۵- از انجام کارهای عجیب و غیرمعمول مثل جابه جا کردن درس ها یا تغییر دادن زمان درس ها سر جلسه به طور ناگهانی خودداری کنید. همانطور که در آزمون های آزمایشی و سه روز یکبار آزمون می دادید، به همان ترتیب آزمون بدهید و تغییر ایجاد نکنید، زیرا ذهنتان آمادگی نخواهد داشت و ممکن است به نتیجه ی مطلوب نرسید.


۶- سعی کنید در طول جلسه خستگی ناپذیر عمل کنید‌ و زحمات یکساله خود را یادآوری کنید که انرژی مثبتی باشد برای این کار.


۷- آزمون کنکور هیچ فرقی (از لحاظ آزمون دادن و شرایط آزمون) با آزمون های آزمایشی که در طول سال شرکت کردید نخواهد داشت، پس در ذهن خود از آن غول درست نکنید و سر جلسه هم روال طبیعی خود را پیش بگیرید.

با آرزوی موفقیت برای همه ی کنکوری های عزیزمحمود گرجی زاد (دانشجوی پزشکی شهید بهشتی تهران)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1398/4/12 22:10:58
ماز عالیه
پرهام مهدوی
1398/4/13 13:28:41
متن بسیار بسیار خوبی بود ، مرسی ماز جآن
نگارسادات
1398/4/13 17:47:6
با آرزوي موفقيت هممون🌹🌹
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است