تحلیل شیمی کنکور ریاضی نظام جدید کنکور سراسری۹۸

سلام به همه‌ی مازی‌های عزیز

حتما همگی منتظر نشستین تا از خبرای کنکور ریاضی اطلاع پیدا کنید.

ما بهتون قول داده بودیم که تا روز قبل کنکور تنهاتون نذاریم و تا لحظه‌ی آخر کنارتون باشیم.

بریم سراغ تحلیل درس شیمی کنکور ریاضی ۹۸


خب در نگاه اول، اغلب سوالات آزمون امروز سطح متوسط رو به پایینی داشتن و به سرعت می‌شد حلشون کرد. البته، چند مورد سوال خفن و جوندار هم توی آزمون بود که خب بچه‌هایی که قبلا آزمونای ماز رو حل کرده بودن و از کتابای شیمی ما استفاده کرده بودن، مثل آب خوردن می‌تونستن حل کنن این سوالا رو!

هرچند که آزمون امروز نسبتا ساده بود، اما خب متاسفانه یکی از سوالات مطرح شده در آزمون غلط علمی داشت و چند مورد از سوالات هم متاسفانه از مباحث حذف شده‌ی نظام قدیم طرح شده بودن.

اما خب در کل، خیلی راحت می‌شد یه درصد خوب و منطقی از شیمی کنکور امروز کسب کرد.


و اما چندتا توصیه برای بچه‌های تجربی:

1- یکی از سوالات کنکور امروز، صرفا از حاشیه‌های حفظی کتاب درسی طرح شده بود(تو آزمون هاى ماز نمونش را ديده بودين)؛ پس توصیه می‌کنیم حتما حاشیه‌ها رو خیلی تند و سریع مرور کنید.


2- سر جلسه کنکور با دیدن سختی یا آسونی سوالا اصلا جا نخورید؛ چراکه سختی یا آسونی سوالا برای همه یکسانه و کنکور هم مثل یک مسابقه هست. سعی کنید با آرامش، حداکثر تعداد سوالا رو حل کنید و بهترین نتیجه ممکن رو بگیرید!


3- اعداد مطرح شده در کنکور امروز همگی رند بودن و به راحتی ساده می‌شدن! امیدواریم که کنکور فردا هم همینجوری باشه؛ پس بی حساب و کتاب نرید سراغ تقریب زدن!


4- احتمالا فردا هم مثل کنکور امروز و کنکورهای پارسال، یه سوال خیلی ساده از بحث موازنه مطرح بشه. این سوال از اون سوالایی که میشه خیلی تند حلش کرد! البته، بقیه مساله‌های آزمون امروز هم نیاز به موازنه داشتن!


5- حتما پاسخ تشریحی آزمون امروز رو بخونید و به سبک سوالا توجه کنید.


اعضای دپارتمان شیمی ماز، براتون قشنگ‌ترین آرزوها رو می‌کنن و همه‌ی ما امیدواریم که هرکس با توجه به تلاشی که کرده، بهترین نتیجه‌ی ممکن رو بگیره!


موفق و پیروز باشید


دکتر فرشاد هادیان فرد

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است