پیشنهاد برای کاهش حجم ساعات آموزشی پایه دوازدهم

سرپرست آموزش متوسطه از ارائه پیشنهاد به شورای عالی برای کاهش حجم درسی پایه دوازدهم خبر داد.عبدالرسول عمادی سرپرست آموزش متوسطه در گفت‌ و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساماندهی ساعات درسی دانش‌آموزان پایه دوازدهم که باعث اعتراض آن‌ها شده است، اظهار کرد: تغییر در ساعات درسی دانش آموزان پایه دوازدهم به نظر شورای عالی آموزش و پرورش وابسته است، چرا که طبق قانون امسال ۳۵ ساعت آموزشی برای دانش‌آموزان این پایه در نظر گرفته شده است و تغییر در قوانین باید از طریق شورای عالی آموزش و پرورش انجام شود.


وی ادامه داد: تلاش ما بر این است تا در سال‌های آتی برای پایه دوازدهم حجم ساعات هفتگی کم شود و این تصمیم را از طریق شورای عالی آموزش و پرورش پیگیری می‌کنیم.


حجم درسی فعلی برای پایه دوازدهم سنگین است


سرپرست آموزش متوسطه با اشاره به اینکه هنوز نمی‌توانیم به طور قطعی برای تغییر در ساعات درسی پایه دوازدهم نظر دهیم، گفت: به طور کلی مطالبه برای ساماندهی ساعات آموزشی را در دستور کار قرار دادیم و معتقدیم این حجم درسی برای پایه دوازدهم سنگین است، اما باید این موضوع در شورای عالی آموزش و پرورش به نتیجه برسد.


عمادی با اشاره به اینکه در حال پیگیری پیشنهادات مطرح شده برای تغییر در ساعات آموزشی پایه دوازدهم از طریق شورای عالی آموزش و پرورش هستیم، اظهار کرد: پیشنهادات خود را  به صورت تغییر در زمان آموزش و هم در دروس و محتوای  این پایه مطرح کردیم.


وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر وجود برخی محتواهای درسی که به تازگی در سال‌های پایانی دبیرستان وارد شده است و دانش آموزان بهره چندانی از آن در این پایه های تحصیلی نمی‌برند، بیان کرد: پیشنهاداتی از این قبیل از سوی گروه‌های آموزشی به ما رسیده است که این موارد را با سازمان پژوهش مطرح می‌کنیم و پس از آن باید در صحن‌های شورای عالی به نتیجه برسد.


دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است