در نوروز به استقبال دروس چالشی تان بروید!

برای درس‌هایی که بخش‌های عقب مانده دارند و قسمت‌هایی از آنها خوانده نشده است براساس اهمیت و ارزش آنها باید برنامه‌ریزی کرد.


بعضی باید بخش‌هایی که در کنکور پرتکرارترند و سوال‌های زیادی از سوال‌های کنکورهای سال قبل را به خود اختصاص می‌دهند و همچنین بخش‌هایی که در دروس با ضرایب بالاتر و ارزش بیشتر (مثل زیست‌شناسی) قرار دارند در اولویت قرار بگیرند و در انتها در وقت‌های باقی مانده سایر دروس را در برنامه‌ریزی قرار داد.


برای درس‌هایی که تا به حال در آنها ضعف علمی داشته‌اید، اولین و مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید یافتن اشکال و دلیل ضعف و سرمنشأ آن است.
مثلاً ببینید مشکل از وقت کمی هست که برای آن درس گذاشتید یا وقت کافی برای درس می‌گذارید و باز هم احساس می‌کنید یاد نمی‌گیرد؟ یا این که اشکال مربوط به سر جلسه می‌شود؟ مثلاً مشکل کمبود وقت دارید یا بی‌دقتی‌های زیادی دارید؟ مرحله بعدی عکس‌العمل مناسب به مشکلتان است.


مثلاً می‌توانید در دوران نوروز وقت زیادی را به درس اختصاص دهید یا برای یادگیری بهتر از یک نفر کمک بگیرید یا در دوران نوروز تست زمان دار تمرین کنید تا مشکل کمبود زمان حل شود.


و در نهایت سعی کنید از کارهایی که تا الان برای رفع مشکل کرده‌اید به نحو احسن در جلسه امتحان استفاده کنید تا بتوانید نتیجه را تغییر دهید.نگارنده: علیرضا محبی (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است