چگونه آزمون بدهیم؟

اولین موضوع مهم هنگام آزمون دادن، ترتیب زدن درس های مختلف است. برای مثال من برای عمومی ها اول از دین و زندگی که نقطه ی قوت عمومی ها برای من بود شروع کردم تا اول آزمون انرژی بگیرم و در اختصاصی ها اول از زیست شروع کردم که بسیار نگران آن بودم، زیرا بالاترین ضریب و بیشترین تعداد سوالات را دارد. تغییر ترتیب دروس می تواند نتیجه ی خوبی دهد که برای این موضوع باید از قبل ترتیب های مختلف را چندین بار امتحان کنید تا مطمئن شوید چه ترتیبی به شما نتیجه می دهد. این کار به خصوص با آزمون های جامع بیشتر قابل تشخیص است.


دومین موضوعی که وجود دارد این است که با هر درسی که شروع کردید، سطح سوالات شما را نترساند و باعث ناامیدی شما نشود. امکان دارد یک درس نقطه ی قوت شما باشد ولی در آزمون بسیار سخت باشد. شما نباید امید خود را از دست بدهید و آرامش خود را از دست دهید. از دست رفتن آرامش برابر است با از دست رفتن تمام زحمات شما. مرتب با خود تکرار کنید که اگر برای من که انقدر در این درس قوی هستم سخت است پس برای بقیه هم قطعاً سخت است و شاید در این آزمون درصد ۵۰ برای این درس در سطح درصد ۹۰ باشد؛ پس باید ارامش خود را حفظ کنم.


سعی کنید در مدت زمان آزمون طوری سوالات را حل کنید که چیزی در حد ۲۰ دقیقه در آخر ازمون اضافه بیاورید و قبل از استفاده از این ۲۰ دقیقه،۳۰ ثانیه فکر کنید که در این آزمون کدام درس برای شما مهم تر و قابل حل تر است و بر اساس اولویت از این ۲۰ دقیقه استفاده کنید.


در طول آزمون سعی کنید اگر می خواهید برای مثال ۳۰ دقیقه برای ریاضی بگذارید در این ۳۰ دقیقه تمام سوالات را خوانده باشید و بدانید چه سوالاتی وجود دارد و اولویت را با ۶۰ درصد ساده و متوسط سوالات بگذارید ولی حتما تا آخر بروید که تمام سوالات ساده و متوسط را شناسایی کنید و سوالات ساده و متوسط از دست نروند‌.


سعی کنید آزمون دادن را خیلی تمرین کنید تا زحمت های درسی شما به خاطر نحوه و هنر آزمون دادن از دست نرود.نگارنده: فریما صفری (دانشجوی پزشکی شیراز)

بخش مشاوره ماز

دیدگاه های خوانندگان
1397/12/16 20:15:17
با تشکر بخاطر کیفیت آزمون هاتون
مرجان
1397/12/17 0:3:22
چجوری سرعت خودمون تو تستای زیست بیشتر کنیم واقعا سوالاتی هستند ک چند جای خالی و مقایسه دارند و بیشتر از 1 دقیقه زمان میبرن و با توجه به اهمیت زیست نمیشه کنارشون گذاشت
یک دیدگاه در مورد این مطلب بنویسید
تمام خبر ها

گروه آموزشی ماز

اینستاگرامآپاراتlogo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آموزشی ماز محفوظ است